Czy wiesz, jak dużo energii tracisz w standardowych systemach VRF? |
Data dodania: 25.03.2014 |
MULTI V IV: światowy lider systemów VRF
Światowy kryzys energetyczny staje się poważnym problemem. Wzrasta tendencja do redukcji zużycia surowców energetycznych m.in. w międzynarodowych regulacjach propagujących wdrażanie wydajniejszych technologii i zwracanie większej uwagi na kwestie energooszczędności nabywanych produktów. Skutkiem wzrostu świadomości konsumentów oraz wprowadzania bardziej rygorystycznych przepisów energetycznych jest bardzo wysoki wzrost zainteresowania kompletnymi rozwiązaniami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (systemy HVAC), które dzięki najnowszym technologiom oferują urządzenia o znakomitej wydajności i wysokiej efektywności.
Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji, LG Electronics Polska
W LG dostrzegliśmy, że nawet nowoczesne technologie stosowane w aktualnie dostępnych na rynku systemach VRF generują straty energii. Wychodząc na przeciw temu problemowi opracowaliśmy i wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania ograniczające straty energii do minimum. Wyższa wydajność energetyczna (w porównaniu z innymi systemami klimatyzacji) systemów MULTI V IV LG jest efektem badań i testów wykonywanych w ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz laboratoriach zapewniania jakości LG na całym świecie.
MULTI V IV: niespotykana wydajność pracy przy niepełnym obciążeniu
Innowacyjnym rozwiązaniem jest także konstrukcja wymiennika ciepła z technologią zmiennych przepływów. W konwencjonalnym wymienniku mamy do czynienia z ustalonym z góry kierunkiem i ilością przepływów niezależnie od trybu pracy i temperatury. Wymiennik ciepła LG zastosowany w MULTI V IV optymalizuje zarówno ilość przepływów jak i ich kierunki, w zależności od aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie/grzanie, co w efekcie zwiększa wydajność energetyczną urządzenia aż o 15%, poprzez eliminację strat energii a pracę całego sytemu czyni stabilniejszą.
Mając na uwadze, że urządzenia klimatyzacyjne działają 98% swojego czasu przy niepełnym obciążeniu (najczęściej w granicach 40~80% swojej maksymalnej wydajności) firma LG dołożyła wszelkich starań, aby praca jednostek MULTI V IV przy niepełnym obciążeniu była maksymalnie efektywna energetycznie. Dzięki temu możemy odnotować imponujący wzrost wskaźnika efektywności energetycznej (EER) aż o 30%.
"Wymagaj więcej"
Więcej informacji można znaleźć na stronie firmowej LG: http://pl.lgeaircon.com/gcac.common.index.dev
Jarosław Jóźwiak,
Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji, LG Electronics Polska |
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020