Reklama
 
 
 
 
Czy wiesz, jak dużo energii tracisz w standardowych systemach VRF? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 25.03.2014

 

MULTI V IV: światowy lider systemów VRF


MULTI V IV oferuje najwyższą na świecie wydajność energetyczną. Przełomowe rozwiązania technologiczne LG czynią go absolutnie innowacyjnym na rynku.

 

Światowy kryzys energetyczny staje się poważnym problemem. Wzrasta tendencja do redukcji zużycia surowców energetycznych m.in. w międzynarodowych regulacjach propagujących wdrażanie wydajniejszych technologii i zwracanie większej uwagi na kwestie energooszczędności nabywanych produktów.

Skutkiem wzrostu świadomości konsumentów oraz wprowadzania bardziej rygorystycznych przepisów energetycznych jest bardzo wysoki wzrost zainteresowania kompletnymi rozwiązaniami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (systemy HVAC), które dzięki najnowszym technologiom oferują urządzenia o znakomitej wydajności i wysokiej efektywności.

 

20140325 LG Jozwiak

Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji, LG Electronics Polska

 

W LG dostrzegliśmy, że nawet nowoczesne technologie stosowane w aktualnie dostępnych na rynku systemach VRF generują straty energii. Wychodząc na przeciw temu problemowi opracowaliśmy i wdrożyliśmy innowacyjne rozwiązania ograniczające straty energii do minimum. Wyższa wydajność energetyczna (w porównaniu z innymi systemami klimatyzacji) systemów MULTI V IV LG jest efektem badań i testów wykonywanych w ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz laboratoriach zapewniania jakości LG na całym świecie.

 

MULTI V IV: niespotykana wydajność pracy przy niepełnym obciążeniu
Sprawność konkurencyjnych systemów VRF bardzo często uzależniona jest od ograniczeń technologicznych sprężarki. Dlatego, pracując nad MULTI V IV, firma LG skupiła się na wyeliminowaniu wszelkich aspektów pracy sprężarki ograniczających jej wydajność. W efekcie wynaleziono i wdrożono technologię HIPORTM (technologia zarządzania olejem), która zmniejsza straty energii dzięki bezpośredniemu przekazywaniu oleju do sprężarki a nie do rur czynnika chłodniczego. Zmiany konstrukcyjne pozwoliły także na zwiększenie zakresu prędkości sprężarki do niespotykanej dotąd na rynku wartości 15~150Hz. Tylko ww. innowacje zwiększyły współczynnik wydajności w trybie chłodzenia o 6,7% a w trybie grzania o 5,4%.

 

20140325 LG Multi V IV UX3 left frontSuper

 

Innowacyjnym rozwiązaniem jest także konstrukcja wymiennika ciepła z technologią zmiennych przepływów. W konwencjonalnym wymienniku mamy do czynienia z ustalonym z góry kierunkiem i ilością przepływów niezależnie od trybu pracy i temperatury. Wymiennik ciepła LG zastosowany w MULTI V IV optymalizuje zarówno ilość przepływów jak i ich kierunki, w zależności od aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie/grzanie, co w efekcie zwiększa wydajność energetyczną urządzenia aż o 15%, poprzez eliminację strat energii a pracę całego sytemu czyni stabilniejszą.


W konwencjonalnych rozwiązaniach  sprężarka zaopatrzona zostaje w stałą ilość czynnika chłodniczego niezależnie od jej obciążenia, co ogranicza optymalną wydajność poszczególnych trybów pracy. Nowatorska technologia LG w postaci aktywnej kontroli czynnika chłodniczego pozwala na automatyczne sprawdzanie poziomu czynnika i dostosowywanie go do aktualnego trybu pracy, co z kolei zwiększa efektywność sprężarki o kolejne 3%.


Czwartą przełomową technologią zastosowaną w MULTI V IV jest inteligentna kontrola oleju. Konwencjonalne systemy HVAC wymagają okresowego (co 8 godzin) odzyskiwania oleju z uwagi na brak możliwości kontroli jego poziomu w sprężarce. Wiąże się to z przestojami w pracy, w trybie grzania. W rozwiązaniu LG poziom oleju w sprężarce jest precyzyjnie kontrolowany w czasie rzeczywistym przez czujnik poziomu oleju, dzięki czemu odzyskiwanie oleju uruchamiane jest tylko w razie realnej potrzeby.

 

Mając na uwadze, że urządzenia klimatyzacyjne działają 98% swojego czasu przy niepełnym obciążeniu (najczęściej w granicach 40~80% swojej maksymalnej wydajności) firma LG dołożyła wszelkich starań, aby praca jednostek MULTI V IV przy niepełnym obciążeniu była maksymalnie efektywna energetycznie. Dzięki temu możemy odnotować imponujący wzrost wskaźnika efektywności energetycznej (EER) aż o 30%.

 

"Wymagaj więcej"
W ciągu ostatnich 10 lat firma LG aż ośmiokrotnie zdobywała status światowego lidera sprzedaży klimatyzatorów pokojowych. Ten ogromny sukces stał się dla nas impulsem w działaniach, które doprowadziły LG do osiągnięcia pozycji kluczowego gracza na całym rynku ogrzewania klimatyzacji i wentylacji. Zaowocowało to wprowadzanym właśnie najnowocześniejszym na świecie systemem VRF - MULTI V IV, od którego użytkownik zgodnie z naszym hasłem rzeczywiście może wymagać więcej niż od innych tego typu systemów dostępnych na rynku.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie firmowej LG:

http://pl.lgeaircon.com/gcac.common.index.dev

 

Jarosław Jóźwiak,
Dyrektor Działu Klimatyzacji,
LG Electronics Polska

LG Logo with tagline white 300

 

 

Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji, LG Electronics Polska

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.