LG ARTCOOL Beige – nowy klimatyzator pokojowy w stylowym, beżowym kolorze PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.07.2022

Firma LG Electronics rozszerzyła dostępną na polskim rynku ofertę klimatyzatorów pokojowych z serii ARTCOOL o nowy model – ARTCOOL Beige. Urządzenie wyróżnia się stylowym, beżowym kolorem, zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie oczyszczania powietrza oraz wysoką wydajnością działania. Produkty należące do linii ARTCOOL, znanej z takich jednostek jak Mirror oraz Gallery, wyróżniają się nowoczesnym i eleganckim designem. Klimatyzator pokojowy ARTCOOL Beige to nowość w tej serii i pierwszy dostępny na polskim rynku klimatyzator LG typu RAC w kolorze beżowym.

 

 

 

Firma LG zadbała nie tylko o wyjątkowy wygląd urządzenia. Wyposażono je w szereg zaawansowanych rozwiązań, których celem jest zapewnienie świeżego i czystego powietrza w pomieszczeniach. W klimatyzatorze ARTCOOL Beige zastosowano filtr antyalergiczny, którego zadaniem jest zmaksymalizowanie procesu filtracji powietrza przepływającego przez jednostkę. Filtr pokrywa specjalna powłoka absorbująca szkodliwe dla zdrowia alergeny, takie jak pyłki, roztocza kurzu domowego czy grzyby. Efektywność działania filtra potwierdzona jest przez Organizację BAF, zajmującą się pomaganiem dorosłym i dzieciom w zwalczaniu alergii.

 

W urządzeniu zastosowano również technologię PlasmasterTM Ionizer++. Jonizator ma za zadanie redukcję unoszących się w powietrzu szkodliwych, mikroskopijnych cząsteczek poprzez nasycenie powietrza 3 milionami jonów. Tym samym usuwa do 99,9% przylegających do klimatyzatora bakterii, co potwierdzają testy przeprowadzone przez TÜV Rheinland oraz Intertek1.

 

20220729 LG Beige 2

 

Kolejnym rozwiązaniem, które wpływa na poprawę jakości powietrza jest technologia UVnano™. Diody LED umieszczone wewnątrz jednostki emitują światło ultrafioletowe, które niszczy do 99% drobnoustrojów przepływających z powietrzem przez wentylator. Dostępna jest w nim także funkcja auto oczyszczania, której działanie polega na osuszaniu wymiennika ciepła jednostki przez około 30 minut po jej wyłączeniu. Zespół wentylatorowy pracujący w tym trybie zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni, które mogą namnażać się na wilgotnym wymienniku ciepła i tacy ociekowej.

 

Sercem urządzenia jest sprężarka LG DUAL Inverter CompressorTM, która gwarantuje jego wysoką wydajność oraz długą i niezawodną pracę. Zapewnia szybkie chłodzenie2 oraz ogrzewanie, co pozwala użytkownikom zmniejszyć zużycie energii i rachunki za prąd. Zastosowanie sprężarki inwerterowej LG sprawia również, że klimatyzator jest bardzo cichy – podczas pracy w trybie snu emituje dźwięk na poziomie wynoszącym zaledwie 19 dB(A). Sprężarka objęta jest 10-letnią gwarancją LG.

 

20220729 LG Beige 1


Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi użytkownik ma możliwość wygodnego sterowania pracą urządzenia z dowolnego miejsca przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji LG ThinQ w języku polskim (dostępnej na smartfony i tablety z systemem Android lub iOS). Aplikacja pozwala monitorować działanie klimatyzatora, udostępniając między innymi dane o zużyciu energii elektrycznej, a także zdiagnozować ewentualną usterkę.

 

Czynnikiem wykorzystywanym w układzie chłodniczym jednostki jest czynnik R32, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP). Oznacza to, że ARTCOOL Beige to stylowy, wydajny klimatyzator, który poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach, pozostając jednocześnie przyjaznym dla naszej planety.

 

 

Sprawdź pełną gamę klimatyzatorów domowych LG tutaj.
https://www.lg.com/pl/rozwiazania-dla-domu?utm_source=MPR&utm_medium=ARTC&utm_campaign=PL_B2B_AC_PL_22_Q2_MondayPR_LG-AS-Artcool-Beige-press-lgnews-strona-rozwiazania-dla-domu-EEPL-ACT-20220125-0002_Lgnews.pl_EEPL-ACT-20220125-0002

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.