Reklama
 
 
 
 
Panasonic wprowadza na rynek europejski agregaty chłodnicze CO2 o mocy 15 kW PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.06.2018

Panasonic rozszerzył ofertę rozwiązań chłodniczych opartych o naturalny czynnik chłodniczy CO2. Firma opracowała agregat o mocy 15 kW (odpowiednik 10HP), który dostępny będzie w dwóch wersjach - standardowej i odpornej na działanie soli. Model został zaprojektowany z myślą o instalacjach w sklepach, małych supermarketach i na stacjach benzynowych. Na europejskim rynku pojawi latem 2018 r.

 

 


W Europie duże systemy chłodnicze wykorzystujące CO2, jak układy typu boosters (regały chłodnicze), są powszechnie stosowane w większych zakładach. Jednak w ostatnich latach pojawiły się także podobne rozwiązania dla mniejszych sklepów. Nowe agregaty chłodnicze CO2 od Panasonic mają przyspieszyć adaptację urządzeń opartych na naturalnym czynniku CO2. Latem 2017 roku firma Panasonic wprowadziła na europejski rynek model o mocy 4,0 kW, przeznaczony głównie dla chłodni typu "walk-in" w małych sklepach.

 

20180629 Panasonic CO2

 


Teraz z myślą o instalacjach, w takich miejscach jak stacje benzynowe, supermarkety czy kawiarnie, a także szpitale i szkoły Panasonic opracował agregaty chłodnicze CO2 o mocy 15,0 kW. Model może być zainstalowany w systemach wymagających kilku witryn chłodniczych czy zamrażarek Co ważne, rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. Dzięki wykorzystaniu naturalnego czynnika chłodniczego wyróżnia je bardzo niski potencjał powodowania globalnego efektu cieplarnianego.


Na rynku japońskim agregaty CO2 Panasonic są stosowane już od 2010 r. Od tego czasu rozwiązanie zainstalowano w ponad 3100 sklepach, gdzie obsługują około 8 500 systemów chłodniczych.


Wysoki współczynnik efektywności chłodzenia COP osiągnięto w urządzeniu dzięki unikalnemu obiegu czynnika chłodniczego, dwustopniowej kompresji oraz sprężarce rotacyjnej. Jednym z problemów eksploatacyjnych CO2 jest wysokie ciśnienie tego czynnika w porównaniu do czynników wykorzystujących fluorowęglowodory (HFC), co powoduje dużo większe obciążenie dla sprężarki. Tymczasem 2-stopniowa kompresorowa sprężarka rotacyjna Panasonic zapewnia dwukrotne sprężanie czynnika, zmniejszając obciążenie podczas pracy o połowę w porównaniu z jednostopniową kompresją. Tym samym zapewnia lepszą trwałość i niezawodność urządzenia.


Z kolei technologia „Transfer pressure control” automatycznie reguluje ciśnienie w jednostce skraplającej na podstawie temperatury otoczenia. W ten sposób pozwala utrzymać stabilne ciśnienie przed zaworem rozprężnym przez cały rok. Technologia gwarantuje kompaktową i lekką konstrukcje przy jednoczesnej stabilizacji pracy zaworu rozprężnego. Co ważne, jednostka CO2 została zaprojektowana w oparciu o doświadczenie uzyskane na rynku japońskim i jest zgodna z wymogami bezpieczeństwa w krajach UE.


W Europie od 2015 r. realizowany jest plan ograniczenia użycia HFC zgodnie z unijnymi przepisami o F-gazach. Podczas Spotkania Stron Protokołu Montrealskiego (MOP28), które odbyło się w Kigali w Rwandzie w 2016 r., uzgodniono ograniczanie zawartości HFC do 85% standardowego użycia (jakie było w latach 2011-2013 r.) do 2036 r. w krajach rozwiniętych. Nie tylko w Europie, ale także w innych krajach na całym świecie aktywnie przygotowywane są odpowiednie przepisy w celu wdrożenia umowy dot. redukcji HFC. Aby pomóc w osiągnięciu tych celów, Panasonic rozwija systemy chłodnicze CO2. Firma chce pomóc w zapobieganiu globalnemu ociepleniu i wspierać wdrażanie przyjaznych środowisku rozwiązań.


Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.