Sprężarki BOCK HA-LG teraz także do czynników z niskim współczynnikiem GWP PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 14.12.2021

Zastosowania niskotemperaturowe stawiają z reguły przed każdą sprężarką wyższe wymagania, niż w innych przypadkach. W zakresie niskich temperatur strumień masy czynnika chłodniczego jest mniejszy i jest on nieproporcjonalnie ogrzewany przez silnik napędowy. Poza tym czynniki chłodnicze HFO, takie jak 455A lub R454C wymagają, w porównaniu ze standardowymi czynnikami chłodniczymi, znacznie większego know-how i umiejętności inżynierskich – szczególnie w zakresie napędu. Powód: czynniki chłodnicze HFO mają znacznie wyższą rozpuszczalność w oleju, co prowadzi do silnego zmniejszenia jego lepkości i tym samym zwiększa podatność na uszkodzenia sprężarki.

 

 

 

20211214 bock

 

Z tej przyczyny inżynierowie firmy BOCK, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z wymagającymi technicznie czynnikami chłodniczymi CO2 i węglowodorami, opracowali dla nowej serii HA-LG specjalny układ napędowy, który sprawia, że sprężarki są „mniej wrażliwe" na zmniejszającą się lepkość oleju. Sprężarki BOCK HA-LG pracują w oparciu o bezpośrednie zasysanie, a silnik jest chłodzony powietrzem. Zasysany gaz nie jest dodatkowo podgrzewany przez silnik, lecz jest zasysany bezpośrednio przez sprężarkę bez przekierowania na silnik. Silnik jest chłodzony przez kompaktową jednostkę wentylacyjną, która poprzez odpowiednie ukierunkowane strumienia powietrza, chłodzi nie tylko sam silnik, ale również głowice cylindrów. Pozwala to na obniżenie temperatury na tłoczeniu. Rezultatem jest znaczny wzrost wydajności i rozszerzenie zakresu zastosowań.


Nowa seria BOCK HA - LG jest gotowa do konfiguracji w programie BOCK VAP: https://vap.bock.de/stationaryap Zapisz plication/Pages/ProductGroup.aspx?ItemObjectID=HAXLG

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.