BITZER na targach Chillventa Rozmowa z Michaelem Eichberger, Managing Director of BITZER Austria Email
Data dodania: 14.09.2016

 

 

Jakie kwestie będą stanowiły w najbliższych latach największe wyzwania w segmentach chłodnictwa – klimatyzacji – wentylacji i pomp ciepła?

 

Michael Eichberger: Dla nas największe znaczenie mają kwestie ekologicznych czynników chłodniczych, efektywności energetycznej i łatwości obsługi. Także w przyszłości będziemy dążyli do tego, aby dostarczyć odpowiednią sprężarkę do każdego zastosowania – i to z najlepszym w danej sytuacji czynnikiem chłodniczym. Dopiero co dopuściliśmy hydrofl uoroolefi ny i mieszanki na ich bazie o niskim GWP do użytku w sprężarkach śrubowych typoszeregu CSH i CSW. Bezpieczeństwo, niezawodność i efektywność znajdują się na czele naszej listy priorytetów. Dzięki temu klienci zyskują długotrwałą pewność planowania.

 

2016 08 12 1

Michael Eichberger, Managing Director of BITZER Austria (Fot.: BITZER)

 

 

Na co kładą Państwo nacisk, prezentując swoje produkty i usługi na tegorocznych targach Chillventa?

 

ME: Kładziemy nacisk na efektywność energetyczną przy pełnym, a zwłaszcza niepełnym obciążeniu. Koncentrujemy się tutaj przede wszystkim na dopracowywaniu wbudowanych lub zewnętrznych przetwornic częstotliwości oraz nowoczesnych mechanicznych regulatorów mocy o wysokiej sprawności. Do tego dochodzą jeszcze nowoczesne konstrukcje silników, np. z magnesami trwałymi, lub silniki specjalnie dopasowane do przetwornic częstotliwości. Pracujemy też nad ułatwieniem obsługi: Za pomocą oprogramowania BEST serwisanci i specjaliści od techniki chłodniczej mogą szybko i łatwo sterować wszystkimi podzespołami elektronicznymi BITZER, z łatwością ustawiać parametry urządzenia, analizować usterki i pobierać zapisy danych. Uprasza to bardzo projektowanie systemu, montaż w fabryce i na placu budowy oraz diagnostykę i przeglądy. W naszym rozumieniu inteligentne produkty IQ to takie, które pozwalają intuicyjnie korzystać z innowacji.

 

 

Jakie oczekiwania mają Państwo wobec tegorocznych targów Chillventa?

 

ME: Targi Chillventa odbywają się pod znakiem skutków rozporządzenia w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i dyrektywy w sprawie ekoprojektowania. Klienci z Europy i całego świata szukają rozwiązań, które przyczyniłyby się do zmniejszenia wpływu na środowisko wywieranego przez technikę chłodniczą i klimatyzacyjną. Dlatego prezentujemy innowacje ze wszystkich naszych grup produktowych, jak sprężarki doładowujące tłokowe, śrubowe i spiralne oraz agregaty skraplające. Dodatkowo SCHAUFLER Academy wystawia się z nowymi ofertami szkoleń dotyczących naturalnych czynników chłodniczych i energoelektroniki oraz innych spotkań.

 

 

Jakie znaczenie przypisują Państwo Chillventa w porównaniu z innymi znanymi targami?

 

ME: Chillventa są dla nas najważniejszymi europejskimi targami techniki chłodniczej. Miło nam jest spotkać się tutaj z wieloma naszymi partnerami handlowymi z całego świata. Ponieważ w ostatnich latach to Europa nadaje ton w dziedzinie ochrony klimatu, nowe trendy i rozwiązania prezentowane są właśnie tutaj. Istnieje możliwość przedyskutowania na forum branżowym skutków zakazu sprzedaży produktów niespełniających minimalnych norm efektywności energetycznych i dyrektywy w sprawie ekoprojektowania i zwrócenia uwagi na te ważne zmiany.

 

 

Jak ogólnie oceniają Państwo sytuację ekonomiczną w swojej branży i firmy?

 

ME: W obliczu europejskiego rozporządzenia w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych i dyrektywy w sprawie ekoprojektowania rynek chłodnictwa i klimatyzacji ponownie czekają  wielkie zmiany. Jako pionier technologii BITZER jest na to świetnie przygotowany i już od lat produkuje sprężarki na naturalne czynniki chłodnicze, takie jak CO2, amoniak i propan.

 

BITZER cieszy się znakomitą kondycją ekonomiczną – podobnie jak w poprzednich latach, także w 2015 pobiliśmy nasz rekord sprzedaży: 3400 pracowników wypracowało obroty o wysokości 686 mln EUR. Sytuacja ekonomiczna w pierwszym półroczu 2016 r. była dla firmy BITZER w Europie nad wyraz zadowalająca. Wyzwania widzimy raczej na kierunku azjatyckim, czyli w Chinach. Jako tradycyjne niemieckie przedsiębiorstwo mające ponad 80 lat doświadczeń stawiamy na innowacyjność, trwałość i ciągłość.

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.