Sprężarki Embraco serii FMF z R290 o zmiennych obrotach – oszczędność energii w meblach INSU Gelato na poziomie 20% PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 29.12.2023

Innowacyjna witryna na lody INSU Gelato od ES System K została przetestowana z użyciem sprężarki Embraco FMFT415U, wykorzystującej naturalny czynnik chłodniczy R290. Badania wykazały oszczędność energii na poziomie 20%, dzięki wykorzystaniu charakterystyki pracy sprężarki o zmiennych obrotach. Wszystkie innowacje i korzyści z zastosowania tego produktu zaprezentowano we wrześniu w Brukseli na ATMO Europe.

 

 20231229 embraco tytułowa

 

Przedstawiciele Embraco, globalnego dostawcy technologii chłodniczych i marki z portfolio Nidec Global Appliance, oraz firmy ES System K, polskiego producenta urządzeń chłodniczych, zaprezentowali na konferencji ATMOsphere Europe Summit 2023 wyniki badań witryny na lody, która w testach osiągnęła 20% oszczędności energii dzięki zastosowaniu sprężarki Embraco o zmiennych obrotach z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290, w porównaniu z podobnym rozwiązaniem ze sprężarką o stałych obrotach.

 

20231229 Embraco FMFT415U


Rys. 1. Sprężarka EMBRACO serii FMF o zmiennej prędkości obrotach

 

W konstrukcji INSU’ Gelato, nowym rozwiązaniu ES SYSTEM K z całkowicie hermetyczną, higieniczną i wysokoizolowaną przestrzenią ekspozycyjną o niskim zużyciu energii, zastosowano model sprężarki FMFT415U. Testy pozwoliły nam stwierdzić, że sprężarka o zmiennych obrotach, połączona z naturalnym czynnikiem chłodniczym R290, gwarantuje znaczącą poprawę wydajności w porównaniu z urządzeniami typu on/off – mówił podczas prezentacji Marino Bassi, starszy doradca ds. kluczowych klientów Nidec Global Appliance w Europie. Dyrektor techniczny ES System K, Robert Pędzik, dodał: – Witryna na lody INSU to przykład naszego najlepszego produktu zorientowanego na zrównoważony rozwój. Dzięki zamkniętemu systemowi chłodzenia i zaawansowanym parametrom sprężarki Embraco o zmiennych obrotach, poziom oszczędności energii osiągnięty w tym urządzeniu jest naprawdę imponujący. Szacuje się że całkowita konsumpcja energii Insu’ Gelato jest 3 razy niższa w porównaniu z podobnymi witrynami na rynku. Produkt jest również wspierany przez narzędzie IoT opracowane przez firmę ES SYSTEM K - Smart Shop Control, które umożliwia zdalną kontrolę i optymalizację parametrów pracy urządzenia. Witryna na lody przyciąga także uwagę ze względu na nietuzinkowy wygląd, jej konstrukcja przypomina smartphona, a koncepcja ta zyskała kilka lat temu prestiżowe wyróżnienie w zakresie designu – Red Dot Award.

 

 

20231229 Embraco Witryna INSU Gelato

 

20231229 Embraco Witryna INSU Gelato smartphone

Rys. 2. Witryna INSU’ GelatoPAKIET OPŁACALNOŚCI: zmniejszenie wpływu na środowisko, rachunków za energię i strat produktu


Technologia zastosowana w sprężarce o zmiennych obrotach Embraco pozwala na dostosowanie prędkości pracy sprężarki do wymagań systemu chłodniczego. Sprężarka ma trzy tryby sterowania: częstotliwościowe, szeregowe oraz Smart Drop In. Ten ostatni tryb to wbudowane oprogramowanie logiczne, które upraszcza ustawianie parametrów i dopasowywanie sprężarki do systemu. Ważne są też zalety naturalnego czynnika chłodniczego R290 (propan), który jest nieszkodliwy dla warstwy ozonowej, energooszczędny i ma GWP (potencjał globalnego ocieplenia) bliski 0.


Sprężarki o zmiennych obrotach zapewniają większe oszczędności, komfort akustyczny i mniejsze drgania przy pracy na niskich obrotach – podkreślił Bassi. Wyjaśnił, że ta technologia pokonuje zmiany temperatury spowodowane otwieraniem drzwi znacznie szybciej niż standardowe modele sprężarek on/off, poprawiając tym samym jakość przechowywanej żywności i dając większe szanse na unikniecie strat produktu.


Sprężarki FMFT są podrodziną z portfolio FMF Embraco przeznaczone są do zastosowań wymagających wysokiej mocy chłodniczej, takich jak zamrażarki, wyspy mrożone, chłodziarki i szafy chłodnicze. W przypadku Embraco FMFT415U ważną cechą jest również możliwość pracy z napięciem 110/220 V, co oznacza, że jest to urządzenie bardzo wszechstronne i można je wykorzystywać w dowolnej części świata.

 

Na koniec prezentacji Marino Bassi dodał: Naszą dewizą jest stałe dostarczanie branży chłodniczej rozwiązań jak najlepiej dostosowanych do potrzeb klientów. Dostrzegamy duże zapotrzebowanie na jak największą efektywność energetyczną, które jest wywołane względami ekonomicznymi, środowiskowymi i koniecznością dostosowywania się do nowych regulacji prawnych. Sukces takich rozwiązań, jak ES Systems K potwierdza trendy zmian w kierunku tej efektywnej technologii.

 

Więcej informacji na: www.embraco.com/en/

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.