Danfoss dopuścił stosowanie czynnika R407A i F w swoich sprężarkach spiralnych i tłokowych Maneurop PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 06.03.2015

Rok 2015 jest początkiem wdrażania dyrektywy F-gazowej w całej Europie. Danfoss zapowiada certyfikację swoich sprężarek spiralnych i tłokowych Maneurop do stosowania z czynnikami R407A i F.

W celu wsparcia swoich klientów od początku wprowadzania dyrektywy F-gazowej, Danfoss zatwierdził wykorzystanie sprężarek tłokowych MTZ i spiralnych MLZ do stosowania z czynnikami R 407A i F. Od początku marca 2015 obejmuje ono również agregaty Optyma Plus™ NG (nowej generacji) i Optymę™ Slim Pack.

 

 

20150306 MLZ and MTZ compressors

 

W chłodnictwie stosowanym w detalicznej dystrybucji żywności oraz zastosowaniach komercyjnych w chłodnictwie, obecnie głównie stosuje się czynniki R404A, R134a. Jednak z powodu wysokiego GWP (równowartość 3,8 ton CO2), R404A będzie zakazane w przyszłości do stosowania w nowych urządzeniach. Dostępność tego czynnika chłodniczego w stosunku do wartości obecnych zostanie obniżona o co najmniej 30% w okresie do 2017 w związku z realizacją kontyngentu. Alternatywne czynniki takie jak R407A, R407F mają mniejszą emisję dwutlenku węgla i oczekuje się wzrostu ich zużycia jako uzupełnienie do obecnie stosowanych, takich jak CO2, węglowodorów i R134a w niektórych innych aplikacjach.

 

Wprowadzenie dyrektywy F-gazowej w Europie wpłynie na komercyjne stacjonarne urządzenia chłodzące i mroźnicze o temperaturach odparowania powyżej -50°C i centralnych instalacjach chłodniczych do zastosowań komercyjnych o mocy powyżej 40 kW.

 

Danfoss i jego dystrybutorzy chłodniczy są przygotowani do pomocy instalatorom i producentom w doborze i modernizacji instalacji chłodniczych podczas przechodzenia na nowe czynniki chłodnicze zgodnie ze szczególnymi wytycznymi i programami doboru.

 

http://www.danfoss.com/

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.