26 pomp PAHT firmy Danfoss schładzające pierwsze europejskie Data Ceneter Facebooka PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 19.02.2014

Gdy Facebook wybrał Condair, aby dostarczył system bezpośredniego chłodzenia i nawilżania do dużego centrum danych w Lulea na północy Szwecji, Condair poprosił Danfoss o dostarczenie pomp wysokociśnieniowych. Pompy nie tylko muszą rozprowadzać do 13 000 litrów wody na godzinę, ale muszą też robić to z zerowym ryzykiem zanieczyszczenia olejem, tak aby zachować idealną higienę w centrum danych o 28 000 m2.

 

20140219 Facebook danfoss 1

 

Większość pomp wykorzystuje do smarowania olej, dzięki któremu ruchome części działają poprawnie. W większości przypadków smarowanie olejem nie jest problemem: ryzyko zanieczyszczenia olejem z dobrze wykonanych pomp jest niskie, a nawet jak jest jakiś mały ubytek oleju, skutki niewielkiego wycieku są minimalne.

W przypadku zaawansowanych systemów bezpośredniego chłodzenia i nawilżania jest inaczej. Nawet znikome ilości rozpylonych kropel oleju mogą być wystarczające, aby przechylić szalę pomiędzy „czyste” / „nieczyste”, a co  stanowić może zagrożenie dla zdrowia pracowników, z trudem zdobytego certyfikatu ISO 22000, jak również całego modelu biznesowego.

 

20140219 Facebook danfoss 2

 


Można powiedzieć że założyliśmy farmę na pompy Danfoss PAHT - wyjaśnia Marianne Jager, dyrektor naczelny Condair w Danii.
 
Istnieje wiele innych firm, które dostarczają adiabatyczne systemy chłodzenia i nawilżania dla centrów danych, ale my nie jesteśmy jak nasza konkurencja. Pracujemy w placówkach opieki zdrowotnej, jak i przetwórstwa żywności, produkcji, danych i innych gałęzi przemysłu. Nisza, w której chcemy dominować, charakteryzuje się zerowym zanieczyszczeniem – nie niskim zanieczyszczeniem. Dla legionelli i innych patogenów unoszących się w powietrzu nie ma nic lepszego niż trochę nawozu na bazie oleju do proliferacji, a to jest ostatnia rzecz jaka jest potrzebna w procesie obróbki powietrza. Możemy konkurować dzięki możliwości zapewnienia wolnej od zanieczyszczeń wilgoci, a pompy Danfoss są podstawą naszej strategii konkurencyjnej”.

 

Źródło: http://www.danfoss.com/poland

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.