Reklama
 
 
 
 
Tydzień czynników chłodniczych - Refrigerant Week 2017 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 07.09.2017

Niedobory czynników chłodniczych, nowe czynniki chłodnicze, podwyżki cen  i podatek od wartości GWP oraz przepisy powodują, że dla specjalistów z branży i decydentów wyzwaniem staje się przewidzenie i zaplanowanie przyszłości. Aby pomóc im dostosować się do stale zmieniającej się sytuacji na rynku czynników firma Danfoss organizuje globalną inicjatywę pod hasłem „Tydzień czynników chłodniczych - Refrigerant Week”. Od poniedziałku, 18 września do piątku, 22 września 2017 roku odbędzie się szereg aktywności w tym obszarze.

 

20170907 Refrigerant-Week Danfoss

 

 

W październiku ubiegłego roku szczyt w Kigali przyniósł większą przejrzystość w kwestii stopniowego wycofywania czynników chłodniczych wykorzystywanych w HVAC-R. Danfoss zwraca uwagę na wpływ porozumienia na producentów OEM i instalatorów na całym świecie oraz w jaki sposób może pomóc sprostać różnicom między dyrektywami i instalacjami. Danfoss posiada zarówno specjalistyczną wiedzę fachową, kwalifikacje produktowe, jak i urządzenia testujące, zapewniające niezawodne, wydajne i zrównoważone rozwiązania dla różnych czynników chłodniczych, obejmujące klimatyzację i łańcuch dostaw żywności. Eksperci Danfoss zaczęli współpracować z klientami w wyspecjalizowanych centrach projektowania aplikacji w celu wsparcia i ułatwienia przejścia na nowe i lepsze czynniki chłodnicze. Cały tydzień Refrigerant Week poświęcony będzie różnym wydarzeniom, szkoleniom i aktywnościom.

 

CoolSchool
Dzięki CoolSchool zachęcamy do zwiększenia wiedzy o czynnikach chłodniczych i znalezieniu rozwiązań, które pomogą przystosować się do przejścia na nowe czynniki chłodnicze. Na stronie internetowej Danfoss znajdują się filmy, infografiki, artykuły lub informacje dotyczące seminariów internetowych.


CoolTools
Firma Danfoss stworzyła kilka narzędzi umożliwiających płynne i łatwe przejście na nowe czynniki chłodnicze. Rozwiązania te mogą być użyte do wybrania odpowiedniego czynnika chłodniczego w każdej sytuacji, znalezienia kompatybilnego komponentu i zapewnienia prawidłowego zainstalowania czynników chłodniczych w układzie chłodzenia.


Szkolenie on-line
Dla instalatorów i techników zajmujących się instalacjami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi zaplanowano szkolenie online, które odbędzie 21 września, godz. 9:00 - 11:00

 

Więcej informacji na stronie: http://refrigerationandairconditioning.danfoss.pl/refrigerants

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.