Reklama
 
 
 
 
#ZOSTANWDOMU, ale ucz się dalej online PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 06.05.2020

Trwające już ponad miesiąc tymczasowe ograniczenia wpłynęły na aktywność zawodową wielu osób. Część pracuje zdalnie, jednak nie we wszystkich zawodach jest to możliwe. Warto ten wyjątkowy czas wykorzystać z korzyścią dla siebie i postawić na swój rozwój. Firma Danfoss oferuje wsparcie i dzieli się swoją wiedzą, zapraszając na serię bezpłatnych webinariów z zakresu chłodnictwa.

 

Z roku na rok udział chłodzenia w globalnym bilansie energetycznym jest coraz większy i zgodnie z analizami trend ten będzie się nadal utrzymywał. Zapotrzebowanie na chłodzenie zwiększa się gwałtownie wraz ze wzrostem liczby ludności, dochodów, intensyfikacją urbanizacji, a przede wszystkim wraz z nasilaniem się zmian klimatu. Już obecnie odchylenie średniej globalnej temperatury od średniej z okresu przedindustrialnego przekroczyło +1 st. C i prognozy nie pozostawiają złudzeń – wzrost ten będzie się intensywnie nasilał.

 

Coraz większe zapotrzebowanie na chłód implikuje coraz większe zużycie energii, a to z kolei, przy obecnym miksie energetycznym – powoduje wzrost emisji CO2 i dalsze pogłębianie się zmian klimatu, a tym samym coraz wyższe średnie globalne temperatury.  Dlatego tak istotny jest rozwój czystych technologii i zrównoważonego chłodnictwa – zarówno komercyjnych i przemysłowych systemów chłodniczych, jak i systemów stosowanych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych.

 

20200506 Danfoss

 

Segment Danfoss Cooling, będący liderem w branży i wiodącym dostawcą efektywnych eneretycznie systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych zaprasza w najbliższym czasie na cykl szkoleń online:

 

Cyfrowe narzędzia w zasięgu Twojej dłoni – aplikacje mobilne Danfoss oraz Coolselector 2  (7 maja)

W dobie digitalizacji, aplikacje mobilne to niezbędne narzędzia ułatwiające pracę. Dla specjalistów chłodnictwa i klimatyzacji Danfoss oferuje:

 • Suwak Chłodniczy,
 • Narzędzie Low-GWP,
 • Wyszukiwarka części zamiennych,
 • Troubleshooter.

 

Podczas webinarium dodatkowo zaprezentowane zostanie, jak w programie Coolselector sprawdzić krytyczne obszary podczas Retrofitu czynnika chłodniczego oraz jak prawidłowo dobrać armaturę Danfoss i wygenerować listę komponentów.

 

Przetworniki są wszędzie (12 maja)

Obok temperatury,  pomiary ciśnienia są najczęściej mierzoną wielkością fizyczną w przemyśle. Ich ciągły pomiar i monitoring daje nam szanse nie tylko reagować przy przekraczaniu wartości granicznych, ale również prowadzić analizy, a także regulować proces w trakcie jego trwania.

 


Części zamienne do zaworów Danfoss do Chłodnictwa Przemysłowego  (12 maja)

Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną zestawy naprawcze i ich proporcje cenowe. Specjaliści podpowiedzą gdzie znaleźć katalog części zamiennych oraz jaki zestaw wybrać w zależności od nieprawidłowości pracy zaworu.

 


Przegląd rozwiązań CO2  (14 maja)

Chcesz się dowiedzieć: jak własności CO2 wpływają na praktyczną realizację systemów chłodniczych opartych na tym czynniku? Jakie rozwiązania są obecnie stosowane w transkrytycznych układach CO2 i czym się kierować przy ich wyborze? Co to są eżektory i jakie jest ich zastosowanie w układach CO2? Co to jest technologia CALM, gdzie ma zastosowanie i dlaczego układ „prawie zalany” pozwala uzyskiwać oszczędności energii? Koniecznie zapisz się na webinarium online. Dodatkowo dowiesz się, jak działa transkrytyczny system chłodniczy CO2 i jak sobie poradzić z jego optymalnym sterowaniem.

 


Wejdź na dedykowaną stronę #ZOSTANWDOMU, ale ucz się dalej online, poznaj pełną listę bezpłatnych szkoleń i zapisz się na wybrane przez siebie. Wykorzystaj ten czas na swój rozwój.

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.