Danfoss rozbudowuje zakłady i rozszerza produkcję w Polsce |
![]() |
![]() |
![]() |
Data dodania: 03.02.2020 |
Danfoss rozpoczyna rok 2020 szeroko zakrojonymi inwestycjami w Polsce, strategicznie stawiając na rozwój. Firma rozpoczyna rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostanie uruchomiona produkcja zaworów chłodniczych i zatrudnienie znajdzie ponad 330 osób. Dodatkowych 25 osób już zostało zatrudnionych w grodziskiej fabryce przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego produktu w portfolio spółki Danfoss Saginomiya. Fabryka zlokalizowana w Tuchomiu, dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski, zwiększy zatrudnienie o ponad 70 osób. Wszystkie te zmiany dadzą sumaryczny wzrost zatrudnienia o blisko 450 nowych miejsc pracy, dochodząc do 2 200 osób zatrudnionych przez Danfoss w Polsce. Równolegle z rozwojem obecnej działalności grupa Danfoss podpisała porozumienie w sprawie nabycia Eaton Hydraulics, światowego lidera dostarczającego produkty i rozwiązania dla hydrauliki przemysłowej.
Nowa fabryka w Grodzisku Mazowieckim
Zakup Eaton Hydraulics
„Stawiamy dziś ważny krok w procesie umacniania naszej organizacji na pozycji lidera obszaru hydrauliki mobilnej i przemysłowej. To niezwykle rzadka szansa na połączenie dwóch dobrze uzupełniających się nawzajem, również w aspekcie geograficznym, portfolio. Eaton Hydraulics to firma ciesząca się ogromnym szacunkiem na świecie, głównie dzięki swoim oddanym pracownikom i silnym markom. Łącząc know-how i doświadczenie obu organizacji, stworzymy naszym klientom możliwość korzystania z wyjątkowego źródła wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Porozumienie to jest częścią programu inwestycji w istotną dla Danfoss gałąź przemysłu hydraulicznego oraz w rozwiązania cyfrowe, które pozwolą nam utrzymać silną pozycję zaufanego partnera technologicznego”, powiedział Kim Fausing, prezes i CEO Danfoss.
Eaton Hydraulics dostarcza swoim klientom produkty w takich obszarach jak rolnictwo, budownictwo oraz przemysł. Firma stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zostanie w ten sposób powiększony
Przeprowadzenie transakcji zależy od spełnienia odpowiednich warunków oraz uzyskania właściwych zgód, a jej finalizacja ma nastąpić do końca bieżącego roku.
Danfoss jako firma świadoma globalnych megatrendów oraz swojego wpływu na środowisko od momentu powstania łączy wzrost ekonomiczny i rozwój biznesowy z troską o pracowników, lokalne społeczności oraz środowisko, a zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy Danfoss.
Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz wspiera światowe cele polityki klimatycznej. Firma nie tylko dostarcza na rynek rozwiązania istotnie poprawiające efektywność energetyczną, ale również sama przed sobą stawia ambitne cele. Zgodnie z własną strategią klimatyczną celem grupy jest redukcja intensywności energetycznej oraz emisji CO2 o połowę do roku 2030 w stosunku do poziomu z roku 2007. Obecnie firma odnotowała 43% wzrostu efektywności energetycznej oraz 25% redukcji emisji CO2 związanej z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i oświetleniem w swoich budynkach.
Więcej informacji:
|
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019
-
Pompy ciepła 2018