Danfoss rozbudowuje zakłady i rozszerza produkcję w Polsce PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 03.02.2020

Danfoss rozpoczyna rok 2020 szeroko zakrojonymi inwestycjami w Polsce, strategicznie stawiając na rozwój. Firma rozpoczyna rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostanie uruchomiona produkcja zaworów chłodniczych i zatrudnienie znajdzie ponad 330 osób. Dodatkowych 25 osób już zostało zatrudnionych w grodziskiej fabryce przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego produktu w portfolio spółki Danfoss Saginomiya. Fabryka zlokalizowana w Tuchomiu, dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski, zwiększy zatrudnienie o ponad 70 osób. Wszystkie te zmiany dadzą sumaryczny wzrost zatrudnienia o blisko 450 nowych miejsc pracy, dochodząc do 2 200 osób zatrudnionych  przez Danfoss w Polsce. Równolegle z rozwojem obecnej działalności grupa Danfoss podpisała porozumienie w sprawie nabycia Eaton Hydraulics, światowego lidera dostarczającego produkty i rozwiązania dla hydrauliki przemysłowej.

 

 

20200203 Danfoss Poland fabryka

 

 

Nowa fabryka w Grodzisku Mazowieckim
Zarząd Danfoss Group podjął decyzję o rozwoju działalności w Polsce. Już w tym roku w Grodzisku Mazowieckim rozpocznie się budowa nowej hali o pow. 10 tys. m2, w której ulokowana zostanie połowicznie i całkowicie zautomatyzowana produkcja oraz budynek biurowy. Do nowej hali przeniesiona zostanie produkcja zlokalizowana do tej pory w Kolding w Danii. W jej skład wchodzą linie produkcyjne zaworów elektromagnetycznych dla chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego oraz zastosowań przemysłowych.


Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce zaplanowano na styczeń 2022, choć pierwsze linie produkcyjne wystartują już na początku 2021 roku. Dzięki rozbudowie Danfoss Poland stanie się jednym z największych kampusów Danfoss na świecie oraz zdecydowanie największym pracodawcą w Grodzisku Mazowieckim. Nowo powstająca hala będzie wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne, usprawniające proces produkcyjny, ale również optymalizujące zużycie energii.


„To zasługa naszej stabilnej i silnej organizacji, którą tworzą wysoko wykwalifikowani i zaangażowani pracownicy. Polska odznacza się doskonałymi osiągnieciami. Jesteśmy gotowi na podejmowanie nowych wyzwań, ponieważ potrafimy szybko i skutecznie reagować na zmiany.” – mówi Adam Jędrzejczak, prezes Danfoss Poland oraz Prezydent Regionu Europy Wschodniej w Danfoss – „Otwarcie produkcji w Polsce jest potwierdzeniem profesjonalizmu polskich pracowników.


Jednocześnie ruch ten zapewni grupie Danfoss możliwość utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku, zapewniając stabilność i ciągłość biznesową”.

 

20200203 Danfoss Poland inwestycje

 


Konsolidacja produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski
Z początkiem grudnia 2019 rozpoczął się kolejny projekt konsolidacji - przeniesienie produkcji węzłów cieplnych PL32 do polskiej fabryki w Tuchomiu, który zakończy się w drugim kwartale 2020 r. i umożliwi obsługę całego rynku europejskiego. W wyniku konsolidacji zatrudnienie znajdzie 70 osób.

 


ECO2
Pod koniec ubiegłego roku, w fabryce Danfoss w Grodzisku Mazowieckim, została otworzona nowa linia produkcyjna elektronicznych termostatów Danfoss Eco™. To elektroniczne urządzenie pozwala zmniejszyć zużycie energii aż o 30%. Danfoss Eco™ to ikona digitalizacji i flagowy produkt Danfossa, potwierdzający zasłużoną pozycję leadera w zakresie innowacji i efektywności energetycznej. Przy nowej linii zatrudnionych docelowo zostanie 30 osób. Dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji każdego dnia linię opuszcza 3000 elektronicznych termostatów.

 


Nowy produkt Danfoss Saginomiya w Grodzisku
Danfoss Saginomiya, polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim, rozszerza swoje portfolio o nowy wyłącznik ciśnieniowy do aplikacji z CO2. Nowy produkt został zaprojektowany przez Saginomiya Seisakusho, Inc. w Japonii, a decyzją udziałowców produkcja wyłącznika będzie zlokalizowana w Grodzisku Mazowieckim. Uruchomienie produkcji jest przewidziane na sierpień 2020. W celu dotrzymania tego terminu instalacja pierwszych stanowisk nastąpi już w marcu przyszłego roku Docelowo na nowej linii będzie pracowało 10 osób.
 

 

20200203 Danfoss Poland produkcja

 

Zakup Eaton Hydraulics
Danfoss podpisał porozumienie w sprawie nabycia Eaton Hydraulics. Wydarzenie to stanowi niezwykle ważny kamień milowy w historii rozwoju firmy i idealnie wpisuje się w strategię Going Great, ukierunkowaną na wzmocnienie głównej gałęzi działalności firmy oraz zwiększenia łańcucha korzyści dla klienta. Firma nabędzie Eaton Hydraulics za cenę 3,3 miliarda USD (ok. 3 miliardy euro).

 

„Stawiamy dziś ważny krok w procesie umacniania naszej organizacji na pozycji lidera obszaru hydrauliki mobilnej i przemysłowej. To niezwykle rzadka szansa na połączenie dwóch dobrze uzupełniających się nawzajem, również w aspekcie geograficznym, portfolio. Eaton Hydraulics to firma ciesząca się ogromnym szacunkiem na świecie, głównie dzięki swoim oddanym pracownikom i silnym markom. Łącząc know-how i doświadczenie obu organizacji, stworzymy naszym klientom możliwość korzystania z wyjątkowego źródła wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Porozumienie to jest częścią programu inwestycji w istotną dla Danfoss gałąź przemysłu hydraulicznego oraz w rozwiązania cyfrowe, które pozwolą nam utrzymać silną pozycję zaufanego partnera technologicznego”, powiedział Kim Fausing, prezes i CEO Danfoss.

 

Eaton Hydraulics dostarcza swoim klientom produkty w takich obszarach jak rolnictwo, budownictwo oraz przemysł. Firma stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zostanie w ten sposób powiększony
o 11 tys. pracowników oraz sprzedaż w wysokości 2,2 miliarda USD, czyli ok. 2 miliardów euro (dane z 2019 roku), co oznacza, że operacja ta zwiększy część biznesu Danfoss związaną z przemysłem hydraulicznym o 100%. Danfoss zatrudnia dziś ok. 28 tys. pracowników, a sprzedaż firmy w roku 2019 wyniosła 7 miliardów USD (6,3 miliarda euro). Jak łatwo obliczyć, dzięki tej transakcji firma Danfoss zwiększy swoje rozmiary o jedną trzecią.

 

Przeprowadzenie transakcji zależy od spełnienia odpowiednich warunków oraz uzyskania właściwych zgód, a jej finalizacja ma nastąpić do końca bieżącego roku.

 

Danfoss jako firma świadoma globalnych megatrendów oraz swojego wpływu na środowisko od momentu powstania łączy wzrost ekonomiczny i rozwój biznesowy z troską o pracowników, lokalne społeczności oraz środowisko, a zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy Danfoss.

 


Danfoss: Zrównoważony rozwój jest warunkiem długoterminowego sukcesu

Efektywność energetyczna jest częścią korporacyjnego DNA firmy i jest przedmiotem zainteresowania Danfoss od jego powstania w 1933 roku. Dzięki swoim produktom i usługom grupa technologiczna wnosi istotny wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz wspiera światowe cele polityki klimatycznej. Firma nie tylko dostarcza na rynek rozwiązania istotnie poprawiające efektywność energetyczną, ale również sama przed sobą stawia ambitne cele. Zgodnie z własną strategią klimatyczną celem grupy jest redukcja intensywności energetycznej oraz emisji CO2 o połowę do roku 2030 w stosunku do poziomu z roku 2007. Obecnie firma odnotowała  43% wzrostu efektywności energetycznej oraz 25% redukcji emisji CO2 związanej z ogrzewaniem, chłodzeniem, wentylacją i oświetleniem w swoich budynkach.


Danfoss Poland aktywnie włącza się w działania redukcyjne grupy, systematycznie zmniejszając zużycie surowców naturalnych oraz odpadów ograniczając tym samym emisje gazów cieplarnianych do atmosfery. W ubiegłym roku, dzięki redukcji zużycia gazu ziemnego i energii elektrycznej oraz zwiększeniu udziału energii ze źródeł odnawialnych do ponad 77% firma zredukowała emisję CO2 o prawie 2 tys. ton. Firma nie tylko realizuje wspólne cele klimatyczne grupy Danfoss, ale również inicjuje własne działania mające na celu redukcję śladu ekologicznego. Rozpoczęta w styczniu 2019 roku akcja LessPlastic, polegająca na rezygnacji z zamawiania wody butelkowanej na rzecz picia wody z kranu podawanej przez dystrybutory, umożliwiła redukcję plastikowych odpadów PET we wszystkich polskich lokalizacjach o 9 ton rocznie. Chcąc pójść o krok dalej, Danfoss zachęca inne firmy do przyłączenia się do akcji #LessPlasticChallenge, tak aby wspólnie uzyskać jak najkorzystniejszy środowiskowo efekt.


Zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy Danfoss, a jego cele realizowane są poprzez bezpośrednią działalność biznesową oraz dodatkowo podejmowane aktywności.

 

 

Więcej informacji:
www.danfoss.pl

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.