Panasonic wprowadza system Aquarea DHW do przygotowania ciepłej wody użytkowej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 16.12.2014

Firma Panasonic stworzyła urządzenie Aquarea DHW produkujące ciepłą wodę użytkową. W jednej obudowie integruje ono małą pompę ciepła oraz zbiornik c.w.u. i jest w stanie zapewnić o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze. Rozwiązanie zostało stworzone z myślą o tych domach jednorodzinnych, które są już wyposażone w system ogrzewania.

 

 

W Aquarei DHW zastosowano te same technologie, co w pompach ciepła – urządzenie podgrzewa wodę, czerpiąc energię cieplną z powietrza znajdującego się w otoczeniu. Produkowana przez nie c.w.u. może osiągnąć temperaturę 55 stopni Celsjusza, przy czym istnieje także opcja ustawienia temperatury 75 stopni. Dzięki zastosowaniu sprężarki rotacyjnej jednostka jest w stanie działać  z wysoką efektywnością, zapewniając o 75 proc. mniejsze zużycie energii niż elektryczne podgrzewacze wody.

 

20141216 Aquarea DHW wolnostojąca

Wersja wolnostojąca

 

Nowe urządzenie Panasonic jest dostępne w dwóch wersjach – naściennej i wolnostojącej. Pierwsza z nich, obejmująca modele o pojemności 80, 100 i 120 litrów, może zostać zainstalowana
w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni, takich jak kuchnie czy łazienki. Jest ona wyposażona w sterownik z dotykowym wyświetlaczem LCD, dzięki któremu można ustawić temperaturę, uzyskać informację o ilości wody w zbiorniku czy zaprogramować pracę jednostki w cyklu tygodniowym.

 

 

20141216 Aquarea DHW ścienna

 

Wersja ścienna

 

Jednostka wolnostojąca jest z kolei wyposażona w zbiorniki o pojemności 200 i 285 litrów. Urządzenie może być podłączone do zewnętrznych źródeł ciepła, takich jak panele słoneczne czy dodatkowe pompy ciepła, co zwiększa jego wydajność. Wolnostojąca Aquarea DHW pozwala również na wentylowanie domu – wywiewane z wnętrza ciepłe powietrze wykorzystuje się do produkcji c.w.u., a po oddaniu ciepła wyprowadzane jest poza obiekt lub do tych pomieszczeń, które wymagają chłodzenia.

Aquarea DHW cechuje się dużą wytrzymałością. Wymiennik ciepła został nawinięty po wewnętrznej stronie zewnętrznego płaszcza zbiornika, co zapobiega gromadzeniu się kamienia i zwiększa żywotność całego systemu. Zasobnik c.w.u. został dodatkowo zabezpieczony przy pomocy bardzo czystej emalii oraz z wykorzystaniem anody magnezowej, co zwiększa trwałość urządzenia i jednocześnie przeciwdziała pojawianiu się szkodliwych domieszek w wodzie.

 

20141216 Aquarea DHW aranżacja

 

– Urządzenie do produkcji c.w.u. Panasonic Aquarea DHW pozwala właścicielom domów na ograniczenie nawet do 75 proc. zużycia energii w porównaniu z elektrycznymi podgrzewaczami. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom może zostać zainstalowane w tych pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. W efekcie stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla domów wyposażonych już w źródło ciepła – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

 

Nowe urządzenia Aquarea DHW są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od  5 629 zł netto.

 

Źródło: Panasonic

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.