Reklama
 
 
 
 
Klimatyzatory Etherea z nanoe™ X dostosowane do potrzeb klientów i instalatorów
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 01.07.2021

Nie ma jednego, najlepszego klimatyzatora domowego. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od oczekiwań klientów, zarówno co do jakości, wysokiej wydajności urządzenia, jak również wyglądu, czy szeregu dodatkowych funkcji, w tym zdalnego sterowania klimatyzatorem, czy sterowania głosem. Bardzo często przyszli użytkownicy opierają się na sugestiach instalatorów, którzy znają dobre i złe strony danego urządzenia. Ich opinia podyktowana jest też często nie tylko wyposażeniem danego modelu, ale także rozwiązaniami, które ułatwiają montaż i serwis danej jednostki.

 

 

 

Montaż Panasonic 0

Klimatyzatory Eherea marki Panasonic to urządzenia łączące w sobie bogate wyposażenie, jakość oraz przemyślane rozwiązania ułatwiające pracę instalatorowi. Nowy model Etherea podbija rynek klimatyzatorów domowych dzięki wykorzystaniu najnowższej technologii nanoe™ X. Ta unikalna technologia w połaczeniu wysoką klasą energetyczną, interesującym wzornictwem i zdalnym sterowaniem tworzy produkt najwyższej jakości i wyznacza nowy wymiar klimatyzacji.

 

To co instalator ceni najbardziej - łatwa instalacja i serwis
Klimatyzatory Eherea to przykład prostych, ale przemyślanych rozwiązań, aby ułatwić pracę instalatorowi. Wbudowany uchwyt pomocniczy zapewnia wystarczającą przestrzeń roboczą między panelem a korpusem, a wraz ze zdejmowaną dolną płytą ułatwania podłączenie orurowania. Mocniejsza i solidna płyta montażowa w połączeniu z uchwytami śrubowymi do nierównych powierzchni gwarantują stabilny montaż. Do tego większa przestrzeń robocza dla łatwiejszego podłączenia przewodów, ulepszony kształt wielu części. To oczywiście nie jedyne rozwiązania skracające czas montażu i ułatwiające serwis.

 

Montaż Panasonic 1

 

 

Montaż Panasonic 2

 

Technologii nanoe™ X w trosce o jakość powietrza i nasze zdrowie
W naturze powszechnie występują cząsteczki zwane rodnikami hydroksylowymi (znane również jako rodniki OH), które ograniczają rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Są bardzo liczne lecz nietrwałe, istniejące krócej niż sekundę. Technologia nanoe™ X zatrzymała je w wodzie, skutecznie przedłużając ich żywotność do 10 minut. Dzięki ogromnej ilości i dłuższej żywości rodniki hydroksylowe są wysoce skuteczne w neutralizowaniu niektórych zanieczyszczeń. Nowy generator Mark 2 w klimatyzatorach Etherea zapewnia dwukrotnie wyższą produkcję rodników hydroksylowych – do 9,6 biliona na sekundę. Większa ilość cząstek to lepsza jakość i czystsze powietrze wewnątrz pomieszczeń.

Technologia nanoe™ X jest skuteczna zarówno wobec zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, którym oddychamy, jak i tych znajdujących sie na twardych powierzchniach, na meblach tapicerowanych, tkaninach. Hamuje ich rozwój. Co istotne, działa we wszystkich trybach urządzenia: chłodzenie, ogrzewanie i wentylacja. Jeśli więc nie potrzebujesz chłodzenia lub grzania, wystarczy włączyć na kilka godzin tryb wentylacji i cieszyć się czystszym powietrzem w domu.

 

Zdalne sterowanie klimatyzacją – aplikacja, funkcje, asystent głosowy
Najnowsza seria urządzeń Etherea jest kompatybilna z zaawansowanymi rozwiązaniami inteligentnego sterowania i asystentem głosowym (Amazon Alexa). Klimatyzator współpracuje ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją Comfort Cloud, która umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami systemu, między innymi zdalnym dostępem do jednostek grzewczych i chłodzących, możliwością aktywacji 24-godzinnego systemu nanoe X czy analizowaniem wzorców zużycia energii. Za pomocą zdalnej aplikacji możesz z wyprzedzeniem włączyć tryb chłodzenia przed przyjazdem do domu i od razu po przyjeździe cieszyć się komfortową temperaturą.

 

 

Najwyższa klasa energetyczna, czyli komfort bez wysokich kosztów
Modele Etherea mają klasę energetyczną A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia, czy wskaźniki SEER/SCOP na poziomie 9.5/5.2 w przypadku jednostek 3,5 kW. To jedne z najwyższych wskaźników na rynku. Technologia powietrze-powietrze pozwala na zastosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań. Etherea wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który cechuje się niskim oddziaływaniem na środowisko.

 

 

Wysoki komfort dzięki technologii Aerowings
Klimatyzatory Etherea zostały wyposażone w technologię Aerowings 2.0., czyli dwie niezależne, elastyczne żaluzje, które koncentrują przepływ powietrza, aby ogrzać lub schłodzić pomieszczenie w jak najkrótszym czasie i równomiernie rozprowadzić powietrze w całym wnątrzu. Budowa żaluzji sprawia, że redukują one nieprzyjemny efekt „wiania na plecy”.

 

 

Design klimatyzatora – praktyczne korzyści i estetyka.
Duży wybór jednostek wewnętrznych Etherea o mocy od 1,6 kW (model kompatybilny jedynie z systemem multi) a do 7,1 kW zapewnia dopasowanie klimatyzacji praktycznie do każego pomieszczenia. Modele dostępne są w kolorach matowych: srebrnym lub białym, co nadaje im eleganckiego wyglądu i pozwala na „dyskretne” wkomponowanie klimatyzatora w otaczającą przestrzeń. Jest to szczególnnie istotne dla osób, które chcą uniknać „taniego, świecącego efektu”. Sama monolityczna konstrukcja dobrze przylega do powierzchni ścian.

 

 

 

Kluczowe zalety klimatyzatorów Panasonic Etherea z technologią nanoe™ X:

 1. Unikalna technologia nanoe™ X. Aktywnie oczyszcza powietrze i hamuje rozwój niektórych rodzajów zanieczyszczeń przez cały dzień. Działa 24/7, także w trybie wentylatora.
 2. Smart Control - aplikacja Comfort Cloud do zdalnego sterowania. Łatwa kontrola i dostęp do wszystkich funkcji: regulacja ustawionej temperatury, możliwość podgrzania lub schłodzenia pomieszczeń z wyprzedzeniem spoza domu, analiza zużycia i porówanie żużycia energii w róznych okresach, komunikaty o awariach. Do tego możliwość sterowania głosem (Amazon Alexa).
 3.  Wydajność i cicha praca. Jedne z najwyższych parametów: SEER – do 9,5 / SCOP – do 5,2. Najwyższa klasa efektywnosci energetycznej A+++. Tryb cichy tylko 19 dB.
 4. Wzornictwo i komfort. Kompaktowa budowa, elegancki mat (biały/srebrny) świetnie komponujący się w pomieszczeniach. Wydłużona konstrukcja żaluzji Aerowings 2.0, co zapewnia lepszą cyrkulację w całym pomieszczeniu (ograniczenie efektu „wiania na plecy”). Solidna obudowa przylegająca do ściany.
 5. Łatwiejsza instalacja i serwis 

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.