Reklama
 
 
 
 
ATMOsphere Europe - platforma rozwoju zrównoważonych rozwiązań dla ogrzewania i chłodzenia PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 09.09.2019

10-ta edycja konferencji ATMOsphere Europe odbędzie się 16-17 października 2019 roku w Warszawie w Airport Hotel Okęcie. Najważniejszym tematem spotkani będą rozwiązania dla branży HVAC&R wykorzystujące naturalne czynniki chłodnicze. Zostanie im poświęcone ponad 50 prezentacji w ciągu 2 dni. Na konferencji zbierze się ponad 400 najważniejszych ekspertów z branży, w tym przedstawiciele rządów, producenci, użytkownicy końcowi, organizacje pozarządowe i naukowe.

 

 

 

20190909 ATMO 5 2

 


Przedmiotem dyskusji będą najnowsze wdrożenia w zakresie naturalnych czynników chłodniczych, zmiany w przepisach i standardach oraz innowacje technologiczne. Wszystkie wystąpienia podczas sesji plenarnej (w głównej sali) będą symultanicznie tłumaczone na język polski i angielski.
W miarę jak walka z globalnym ociepleniem przyspiesza, rozwiązania pro środowiskowe, które są przyjazne dla biznesu, a przy tym opłacalne, stają się koniecznością dla branży HVAC&R.


Konferencja ATMOsphere Europe to europejska edycja ogólnoświatowej serii konferencji poświęconych rozwojowi technologii naturalnych czynników chłodniczych. Wielowątkowy program porusza zagadnienia z różnych obszarów.


Unikalność konferencji ATMOsphere polega na stworzeniu jedynego w swoim rodzaju miejsca spotkań dla wszystkich kluczowych graczy w branży HVAC&R. Celem konferencji jest wymiana aktualnej wiedzy oraz możliwość nawiązania wzajemnych kontaktów.


ATMOsphere Europe pozwala użytkownikom końcowym zaoszczędzić pieniądze – i pomóc środowisku – poprzez stworzenie platformy wymiany doświadczeń na temat najlepszych energetycznie i najbardziej ekologicznych rozwiązań HVAC&R, dzięki prezentacjom dotyczącym innowacyjnych technologii oraz spotkaniom z liderami poszczególnych branż. Ważnym celem jest zabezpieczenie się przed spodziewanymi w przyszłości zmianami w otoczeniu prawnym na skutek regulacji krajowych i międzynarodowych, co jest szczególnie istotne w kontekście przyspieszających działań na rzecz zatrzymania zmiany klimatu.


Tegoroczna konferencja ATMOsphere Europe przyniesie nowe i odświeżone podejście do technologii, przypadków biznesowych i kontaktów ze specjalnym uwzględnieniem doświadczenia końcowych klientów.

 

20190909 ATMO-wykladowcy

 

 

Pełen przegląd polityki Unii Europejskiej, standardów i regulacji
Przepisy F-gazowe przyjęte przez UE mają na celu zredukowanie emisji fluorowanych czynników chłodniczych o 79% do 2030 roku. Regulacje mają ogromny wpływ na przemysł oraz wprowadzanie technologii opartych o naturalne czynniki chłodnicze jako najbardziej zrównoważonych i przyszłościowych.

 


Konferencja ATMOsphere Europe w Warszawie skupi się na najnowszych osiągnięciach technologicznych spowodowanych przez rosnącą cenę czynników z grupy HFC i nadchodzących zakazach stosowania gazów o najwyższym GWP w stacjonarnych urządzeniach chłodniczych – począwszy od 2020 roku. Zwrócona zostanie również uwaga na przeszkody w postaci standardów budowlanych, nie pozwalających na używanie palnych czynników chłodniczych oraz na potrzebę wsparcia ze strony regulatorów w celu usunięcia tych barier.

 


Uwzględniając lokalizację konferencji, szczególny nacisk zostanie położony na wyzwania i możliwości w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie stanowi świetną okazję, aby otrzymać bezpośredni kontakt i odpowiedź od wiodących graczy na tym rynku.ATMOsphere Europe jest wiodącą platformą dla regulatorów i ekspertów rządowych, aby zabrać głos i zaprezentować obecne i planowane założenia, które będą miały wpływ na otoczenie biznesowe. Wobec wycofywania czynników HFC z rynku oraz nadchodzącego od 2020 roku zakazu ich stosowania, podczas ATMOsphere Europe zaplanowany jest panel na temat polityki regulacyjnej z udziałem najważniejszych przedstawicieli strony rządowej, w tym przedstawicieli Komisji Europejskiej.

 


ATMOsphere Europe 2019 obejmuje między innymi:

 • symultaniczne tłumaczenie na język polski i angielski (sesje plenarne na sali głównej);
 • bezpłatny wstęp dla przedstawicieli przemysłu, użytkowników końcowych, dziennikarzy i przedstawicieli rządu;
 • fundusz na podróż o wartości do 1000 EUR dla nowych użytkowników końcowych;
 • dyskusje o Najlepszych Praktykach: Prywatne sesje tylko dla użytkowników końcowych w celu poufnej wymiany informacji;
 • Komitet Doradczy Użytkowników Końcowych: Współpraca pomiędzy użytkownikami końcowymi a ATMO Europe w celu stworzenia lepiej dostosowanych treści;
 • zwięzły, 2-dniowy program program pełen trendów rynkowych, sesji dotyczących technologii i polityki, dyskusji panelowych, nawiązywania kontaktów, sprawozdań z realizacji, wizyt na obiektach, warsztatów i innych wydarzeń

 


Treść konferencji:

 • Panele użytkowników końcowych
 • Prezentacje
 • Regulacje i standardy na szczeblu krajowym i międzynarodowym
 • Prezentacje na temat innowacyjnych technologii
 • Trendy rynkowe i technologiczne
 • Panele dyskusyjne
 • Szkolenia
 • Warsztaty
 • Wizyty na obiektach
 • Współpraca między ekspertami

 

 

Profil uczestników:

 • Producenci
 • Użytkownicy końcowi
 • Konsultanci
 • Dostawcy usług
 • Przedstawiciele rządu i eksperci
 • Naukowcy i badacze
 • Organizacje pozarządowe
 • Media
 • Pozostali ważni eksperci z branży  

 

 

Zobacz program konferencji tutaj.

 

Śledź aktualności na temat konferencji tutaj.

 

Zarejestruj się na konferencję tutaj.

Ostateczny termin zgłoszeń upływa 17 września.

WPISZ KOD RABATOWY "NATURALNY"

- 10% rabatu


 


Kontakt :
W razie pytań proszę kontaktować się (w języku angielskim) z Lydia Matthaeus pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

 

20190909 ATMO-logo

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

 • Pompy ciepła 2023-2024

 • Pompy ciepła 2021-2022

 • Pompy ciepła 2022-2023

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

 • Pompy ciepła 2020-2021

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

 • Pompy ciepła 2019-2020

 • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.