Reklama
 
 
 
 
Profesjonalizm w każdym szczególe - Rozmowa z Arkadiuszem Prostak, Dyrektorem Sprzedaży Zymetric Sp. z o.o. – Generalnym Przedstawicielem marki Midea Electric w Polsce Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 10.07.2016

 

 

2016 06 18 1

 

 

Ostatnio rozmawialiśmy na początku ubiegłego roku, kiedy firma Zymetric dokonała rewolucji w swojej ofercie sprzedażowej, zmieniając markę dystrybuowanych urządzeń na Midea Electric. Jaki to był rok dla Państwa firmy? 

 

Arkadiusz Prostak: W naszym kraju tak się przyjęło, że zmiany od razu rozpatrujemy w aspekcie negatywnym. A ja uważam, że jest to zawsze wyzwanie, które niewątpliwie czegoś uczy, stymuluje rozwój, jest inspiracją do dalszych działań. Jest pozytywne! Tak było i w naszym przypadku. Zmiany w firmie Zymetric były niewątpliwie znaczące – nowy dostawca, nowy asortyment urządzeń, nowe standardy zamówień itd. Sami musieliśmy się wiele nauczyć, dokonać modyfikacji wewnątrz firmy, poznać nowe urządzenia „od podszewki” – jednak na czym najbardziej nam zależało, to zrobić to tak, by nie odczuli tego Klienci.

 

 

Z czym to się wiązało?

 

AP: Już na samym początku łańcucha sprzedaży znajduje się logistyka zamówień, którą musieliśmy dostosować do potrzeb naszych klientów. W związku z dłuższymi terminami realizacji zamówień związanymi z cyklem produkcji oraz samym czasem transportu urządzeń od dostawcy, precyzyjne planowanie dostaw stało się priorytetem. To wiązało się z kolei ze znaczną rozbudową części magazynowej. Obecnie nasza powierzchnia magazynów została zwiększona 3-krotnie tak, by móc zapewnić płynność sprzedaży urządzeń Midea Electric. Niewiele firm ma aż takie zaplecze, jak my obecnie. 

 

Ponadto, powiększyliśmy zespół pracowników Działu Sprzedaży, aby móc szybko i profesjonalnie realizować zamówienia, odpowiadać na zapytania, udzielać informacji o produkcie. Dzięki temu, obecnie w prawie każdym województwie mamy swoje biuro regionalne. Ogromnego znaczenia nabrało także wsparcie techniczne, gdzie przy nowych urządzeniach jest niezbędne. Dzięki pracownikom Serwisu HVAC Business Partner staraliśmy się pomóc rozwiązać instalatorom każdą napotkaną przeszkodę, związaną z montażem i uruchomieniem urządzeń. Przez cały rok prowadziliśmy także szkolenia techniczne, dzięki którym Midea Eletrcic stawała się marką bez tajemnic.

 

 

2016 06 18 2

Powiększony magazyn i większe zatowarowanie daje gwarancję pełnej oferty i niezakłóconych dostaw

 

 

Nie uwierzę, że obeszło się bez jakichkolwiek trudności. Klienci tak po prostu zaakceptowali nowy produkt i nowe standardy?

 

AP: Ja wcale nie powiedziałem, że wszyscy zaakceptowali fakt zmiany marki dystrybuowanych urządzeń. Cieszy mnie jednak ogromna liczba nowych firm, z którymi rozpoczęliśmy współpracę oraz fakt, że nasz slogan „klimat partnerstwa” stworzony kilka lat temu – pomimo zmian, wciąż jest bardzo aktualny.

 

 

2016 06 18 3

Nowoczesna, bogato wyposażona sala szkoleniowa, daje możliwość rzetelnego poznania rozwiązań Midea Electric

 

 

Na jakie zatem wsparcie, w ramach partnerskiego podejścia do współpracy, Klienci mogą liczyć od Zymetric?

 

AP: Dla firm instalacyjnych prowadziliśmy szkolenia techniczne na naszej nowo otwartej, profesjonalnej i liczącej ponad 500 m2 Sali szkoleniowej. Trenerzy HVAC Business Partner przeszkolili ponad 400 firm ze wszystkich serii urządzeń Midea Electric. Wiemy, że wiedza i wsparcie naszych Inżynierów serwisu to klucz do prostej i bezproblemowej instalacji systemów chłodniczych. Podczas szkoleń oraz w ciągu całego roku nasz Dział Marketingu oferuje także wsparcie reklamowe i marketingowe. Wiemy, że fi rmy nie mają często czasu lub środków na profesjonalną promocję swojej firmy. Zymetric oprócz tworzenia mini witryn internetowych dla Partnerów, oferuje też szereg materiałów reklamowych, które można otrzymać lub zamówić po zalogowaniu do Strefy Instalatora dostępnej na naszej stronie internetowej www.midea-electric.pl. Zarówno dla Instalatorów jak i firm projektowych dysponujemy Działem Wsparcia Projektowego, który pomaga w doborze najbardziej optymalnego rozwiązania instalacji dla danego obiektu. Ponadto dla projektantów także na naszej stronie internetowej stworzyliśmy Strefę Projektanta, w której znajdują się przydatne informacje i materiały, które mogą pomóc w ich pracy. Oprócz tego przez cały rok organizujemy promocje, oferując atrakcyjne upusty cenowe na urządzenia, ale także akcje wizerunkowe, mające na celu zwiększenie rozpoznawalności marki Midea Electric na rynku.

 

 

2016 06 19 1

Strona internetowa z dostępem do dedykowanych Stref: Instalatora, Projektanta, Architekta

 

 

Co szykujecie Państwo na ten sezon dla swoich klientów?

 

AP: Na początku maja 2016 roku wydaliśmy nowe katalogi z najnowszą ofertą produktową Midea Electric z systemów HOME, MULTI, BUSINESS Comfort oraz systemów VRF. W tym sezonie promujemy nowe urządzenia HOME Comfort z klasy Premium – serię Mission Extreme. To jednostki ścienne, które gwarantują ekonomiczną pracę w trybie grzania przy temperaturze zewnętrznej do -27°C! Nowością są też urządzenia klasy Economy – seria Blanc. To ekonomiczne urządzenia zapewniające funkcjonalność, optymalne parametry i przystępną cenę. Wisienką na torcie jest seria KIDS STAR – jednostki ścienne dedykowane specjalnie do pomieszczeń dziecięcych. Takiej oferty nie ma na rynku polskim. Urządzenia posiadają specjalny czujnik pozwalający na pirometryczny pomiar temperatury w całej wysokości pomieszczenia, dzięki czemu możliwe jest delikatnie dostosowanie temperatury otoczenia. Midea Electric pragnie dostarczyć najwyższego komfortu – także tym najmniejszym odbiorcom.

 

 

2016 06 19 2

2016 06 19 3

Nowości w ofercie Midea – jednostki ścienne serii BLANC i KIDS STAR

 

 

A czy w systemach VRF, Midea Electric też proponuje jakieś nowe serie urządzeń?

 

AP: Systemy VRF produkowane przez Midea Electric również zostały rozbudowane. Teraz Klient może wybrać wersję standard lub wersję z wysokim COP. Efektywność energetyczna typoszeregu serii V5X osiąga współczynniki COP do 5,60, zaś serii V4 PLUS R z odzyskiem ciepła do 4,58. Ponadto Midea Electric oferuje bogatą ofertę systemów sterowania – od prostych sterowników centralnych po profesjonalny system monitoringu Midea IMM 4 generacji, pozwalający na zarządzanie i kontrolowanie systemu, składającego się nawet z 256 jednostek zewnętrznych. Możemy się też pochwalić certyfi kacją Eurovent dla urządzeń Midea Electric. To tylko potwierdza wysoką jakość marki i dbałość o dostosowanie parametrów do wymogów europejskich. Niewielu chińskich producentów przywiązuje do tego wagę. Midea, to nie są urządzenia na jeden sezon – to technologia kreująca możliwości.

 

 

Sporo tych nowości w Zymetric i Midea. A jakie kolejne plany, czego możemy spodziewać się niebawem?

 

AP: Współpraca Zymetric i Midea dopiero się rozkręca. Midea ma wielkie aspiracje co do rynku HVAC, a w tym rozwoju rynków europejskich. Dlatego co roku możecie Państwo spodziewać się nowych urządzeń i systemów w naszej ofercie. Firma Zymetric już teraz przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 10-lecia. Wydaje mi się, że dopiero wczoraj przecinałem wstęgę otwarcia firmy, a to już 10 lat! Z okazji obchodów rocznicy, planujemy wiele akcji promocyjnych i eventów, na które już dziś zapraszam. 

 

 

2016 06 19 4

Certyfikat Eurovent potwierdzający parametry i jakość produktów Midea Electric

 

 

Czekamy w takim razie na kolejne innowacje Midea i życzymy owocnego sezonu branży klimatyzacyjnej.

 

AP: Bardzo dziękuję i na pewno będziemy informować o każdej nowości na Waszych łamach. Zaś wszystkich zainteresowanych współpracą – zapraszam do kontaktu z Doradcami Techniczno- Handlowymi. Odkrywanie Midea – to naprawdę przyjemność!

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.