SEVRA – nowa marka systemów klimatyzacyjnych
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.07.2019

WIENKRA Sp. z o.o., będąca jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży HVAC w Polsce, rozszerza swoją ofertę urządzeń klimatyzacyjnych o markę własną – Sevra. W sprzedaży są już dostępne klimatyzatory pokojowe RAC, klimatyzatory komercyjne CAC oraz systemy Multi Split. W niedalekiej przyszłości gama produktów Sevra zostanie wzbogacona o systemy VRF.

 

 

 

2019-06-38 0 Wienkra


Seria klimatyzatorów pokojowych RAC obejmuje cztery modele: Ecomi, Comfort, Elegance i Profi .

 

Ecomi – zaawansowane rozwiązania technologiczne i szeroki zakres funkcjonalności, zamknięte w kompaktowej, ekonomicznej jednostce

Ecomi stanowi idealne połączenie atrakcyjnej ceny i zaawansowanych technologii, gwarantujących wysoki komfort użytkowania. Podobnie jak wszystkie jednostki Sevra, Ecomi pracuje w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który posiada niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego i nie ma wpływu na warstwę ozonową. Cała seria oferuje szeroki wybór funkcji i trybów: między innymi funkcję samooczyszczania, autodiagnostykę, tryb snu, tryb turbo, czy programator czasowy. Posiada wbudowany moduł WiFi, który umożliwia sterowanie jednostką z poziomu smartfona, tabletu i komputera z dowolnego miejsca na świecie. W standardzie znajduje się także zaawansowany jonizator Cold Plasma, zapewniający skuteczną ochronę przed szkodliwymi substancjami i nieprzyjemnymi zapachami. Nowoczesny panel przedni jednostki naściennej, ze srebrnymi detalami i wyświetlaczem LED, dobrze komponuje się z wystrojem każdego wnętrza.

 


Comfort – połączenie stylowego wyglądu i rozbudowanej gamy funkcji, dla zagwarantowania najwyższego poziomu komfortu


Seria Comfort oferuje szeroką funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym może zapewnić optymalne warunki w pomieszczeniu i niskie koszty eksploatacyjne. Całość zamknięta w nowoczesnej, eleganckiej obudowie. To połączenie prawdziwego komfortu z atrakcyjnym wyglądem. Maksymalny komfort korzystania z klimatyzacji gwarantuje szeroki wybór funkcji, takich jak tryb turbo, tryb snu, funkcja Anti-Cold, programator czasowy, czy inteligentne podświetlenie.
Znajdujący się w standardowym wyposażeniu wbudowany moduł WiFi i sterownik bezprzewodowy umożliwiają wygodną kontrolę nad pracą urządzenia, nawet gdy przebywamy poza domem. Jonizator Cold Plasma zadba o czyste i zdrowe powietrze.

 

2019-06-38 1 Wienkra
Rys. 1. Sevra pokojowe - RAC

 

 

Elegance – ciche, energooszczędne i niezawodne urządzenia zachwycające minimalistycznym designem


Seria Elegance wyróżnia się unikatowym, nowoczesnym wzornictwem. Minimalistyczny panel przedni o matowej powierzchni wpisuje się w aktualne trendy w designie. Czynnik chłodniczy R32 i zaawansowana technologia inwerterowa zapewnia niezawodną i energooszczędną pracę klimatyzatora serii Elegance. Najwyższy poziom komfortu i optymalne warunki w pomieszczeniu gwarantuje szereg funkcji kontrolujących parametry nawiewu, takie jak poziomy i pionowy ruch żaluzji, funkcja „Anti-Cold”, tryb turbo, czy funkcja dalekiego nawiewu. Doskonałą jakość powietrza osiągnięto dzięki standardowemu wyposażeniu jednostki w jonizator Cold Plasma i fi ltr o zwiększonej gęstości. Programator czasowy pozwala na dostosowanie pracy klimatyzatora
do indywidualnych preferencji, a wbudowany moduł WiFi umożliwia sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych.

 

 

Profi – najbardziej zaawansowana technologia gwarantująca najlepsze parametry pracy, zamknięta w luksusowej obudowie


Seria klimatyzatorów naściennych Profi to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Ta najbardziej zaawansowana technologicznie jednostka w gamie urządzeń pokojowych Sevra oferuje najwyższe parametry pracy i kompletny zestaw funkcji. Wszystko to zamknięte w wyjątkowej, luksusowej obudowie. Klasa energetyczna A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania gwarantują energooszczędną pracę jednostek, nawet w skrajnych temperaturach zewnętrznych. O maksymalny komfort użytkownika zadba szereg funkcji regulujących parametry nawiewu, a zdrowe otoczenie zapewni zaawansowany jonizator Cold Plasma i filtr powietrza o zwiększonej gęstości. Najwyższej jakości podzespoły i ulepszona konstrukcja jednostek zapewni nie tylko niezawodną, ale też wyjątkowo cichą pracę. Wbudowany moduł WiFi i sterownik bezprzewodowy umożliwiają wygodną obsługę urządzenia.

 

 

Małe systemy komercyjne LCAC – wysokowydajne i niezawodne urządzenia do przeznaczone do obiektów komercyjnych

Systemy komercyjne Sevra sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wydajna klimatyzacja – w obiektach biurowych, handlowych, usługowych i wszystkich pomieszczeniach o dużej powierzchni. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologicznie inwerterowej sprężarki rotacyjnej, charakteryzują się wysoką wydajnością energetyczną (SEER od 6,1 i SCOP od 4,0) i niezawodną pracą, nawet w skrajnych temperaturach otoczenia. Klimatyzatory gwarantują stabilne działanie już od temperatury zewnętrznej -15°C w trybie chłodzenia i -15°C w trybie ogrzewania, zapewniając wysoki poziom komfortu o każdej porze roku. W ofercie systemów komercyjnych LCAC znajdują się jednostki kasetonowe, kanałowe i przypodłogowo-sufi towe o zróżnicowanych mocach chłodniczych.

 

2019-06-40 1 Wienkra
Rys. 2.  Male systemy komercyjne LCAC


Wysokowydajne jednostki kasetonowe LCAC Sevra doskonale sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, wymagających efektywnej klimatyzacji – w lokalach handlowych i usługowych, w biurach, salach konferencyjnych i innych przestrzeniach komercyjnych. Posiadają wbudowaną pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 120 cm, wlot świeżego powietrza i zoptymalizowaną skrzynkę elektryczną o zwiększonej ognioodporności i łatwym dostępie serwisowym. W narożnikach panelu jednostki kasetonowej znajdują się dodatkowe otwory nawiewne, które sprawiają, że powietrze nadmuchiwane jest we wszystkich kierunkach (funkcja nawiewu 360°), zapewniając równomierny rozkład temperatury i optymalne warunki nawet na dużej powierzchni.

Jednostki kanałowe LCAC Sevra wyróżniają się kompaktową konstrukcją – dzięki wysokości zaledwie 245 mm doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią montażową. Regulowany spręż dyspozycyjny do 160 Pa pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu instalacji, umożliwiając rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych na duże odległości. Funkcja automatycznej regulacji ESP gwarantuje stały strumień przepływu powietrza, niezależnie od długości kanałów. Jednostka kanałowa została standardowo wyposażona w pompkę skroplin o wysokości podnoszenia do 70 cm.


Klimatyzatory przypodłogowo-sufi towe LCAC, dzięki uniwersalnej konstrukcji, sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i komercyjnej. Mogą być instalowane w pionie (jednostka stojąca przy ścianie) i w poziomie (jednostka podwieszona pod sufi tem), co pozwala na dostosowanie montażu do aranżacji pomieszczenia. Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja o szerokości zaledwie 205 mm umożliwia znaczną oszczędność przestrzeni instalacyjnej. Automatyczny ruch żaluzji jednostki w płaszczyźnie pionowej i poziomej (funkcja nawiewu 3D) zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i równomierny rozkład temperatury.

 


Systemy klimatyzacji MULTI – skuteczne i energooszczędne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń


System multi split Sevra pozwala na montaż od 2 do 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu, co wpływa na znaczną oszczędność przestrzeni instalacyjnej, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zalet urządzeń pracujących w układach pojedynczych (single split). Parametry pracy każdej jednostki wewnętrznej mogą być ustawiane indywidualnie, w zależności od potrzeb użytkowników w danym wnętrzu. Szeroki wybór typów jednostek wewnętrznych (naścienne, kanałowe, kasetonowe, przypodłogowo-sufi towe) o zróżnicowanych mocach chłodniczych sprawia, że systemy multi Sevra dobrze sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych, hotelowych, usługowych, jak i mieszkalnych. Innowacyjna rotacyjna sprężarka inwerterowa i czynnik chłodniczy R32 zapewniają wysoką wydajność energetyczną oraz niezawodną pracę systemu nawet w niekorzystnych warunkach zewnętrznych.

Klimatyzatory multi split Sevra mogą działać w szerokim zakresie temperatur otoczenia - od -15°C do 52°C w trybie chłodzenia i od -15°C do 24°C w trybie ogrzewania, zapewniając wysoki poziom komfortu w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie tylko gorącym latem, ale także zimą.

 

2019-06-40 2 Wienkra

Rys. 3. Sevra multi-split

 


Wszystkie urządzenia marki Sevra objęte są 5-letnią gwarancją. Szczegółowe informacje na temat systemów klimatyzacji Sevra dostępne są na stronie internetowej www.wienkra.pl  oraz w Dziale Handlowym WIENKRA.

 


WIENKRA Sp. z o.o.
ul. Kotlarska 34a
31-539 Kraków
tel.: +48 12 428 55 00
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.wienkra.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.