Systemy TOSOT – niezawodna i sprawdzona technologia w optymalnej cenie Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Data dodania: 01.03.2018

 

 

TOSOT to nowa marka na rynku polskim, która rozpoczęła działalność w Polsce z końcem 2017 roku. Czy mogłaby Pani nieco ją przybliżyć naszym czytelnikom?

 

2018 02 tosot Sylwia Lenik zdjęcie TOSOT 480

Sylwia Lenik, Product Manager TOSOT Air Conditioning Systems

 


Sylwia Lenik: TOSOT powstał w 2003 roku jako druga – obok Gree – wiodąca marka grupy Gree Electric Appliances Inc. of Zhuhai, jednego z największych producentów urządzeń klimatyzacyjnych na świecie. Aktualnie należymy do grona najszybciej rozwijających się dostawców urządzeń klimatyzacyjnych. Działamy na 25 rynkach, w tym w Chinach, Rosji, USA, Kanadzie, Niemczech, Finlandii, we Włoszech, a od kilku miesięcy również w Polsce, gdzie jako TOSOT Air Conditioning Systems jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki. Oferujemy zaawansowane technologicznie rozwiązania klimatyzacyjne. Specjalizujemy się w kompleksowych systemach VRF dla obiektów komercyjnych, w tym dla biur, hoteli, obiektów sportowych, galerii handlowych i sklepów. Oferta TOSOT to również całe spektrum możliwości dla segmentu wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego oraz klientów indywidualnych.

 

 


Budując ofertę na rynek polski, z pewnością określili już Państwo, w jakich kierunkach będzie profilowana sprzedaż?

 


SL: Na pewno skoncentrujemy się na sprzedaży systemów klimatyzacyjnych na rynku komercyjnym. Mam tutaj na myśli głównie budownictwo biurowe, hotele, sklepy i kluby fitness. Nasi inżynierowie bardzo dobrze rozumieją specyfikę instalacji HVACR w tego typu dużych obiektach i do każdej inwestycji potrafią dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących budynków mieszkalnych, domów jedno- i wielorodzinnych. Będziemy więc na bieżąco uzupełniać naszą ofertę i dostosowywać do potrzeb oraz oczekiwań zarówno klienta biznesowego, jak i indywidualnego. W tej chwili stawiamy na rozwój sieci dystrybucji oraz sprzedaży.

 

 

 

Na jakie rozwiązania zatem zwróciłaby Pani uwagę do zastosowań komercyjnych?

 


SL: Najbardziej zaawansowanymi technologicznie urządzeniami TOSOT są obecnie systemy typu VRF, które pozwalają na pełne i efektywne zarządzanie komfortem cieplnym w danym obiekcie. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na system TMV Heat Recovery z funkcją odzysku ciepła. Ta modułowa seria urządzeń klimatyzacyjnych jest dedykowana przede wszystkim średnim i dużym inwestycjom. TMV Heat Recovery daje możliwość jednoczesnego chłodzenia i grzania w obrębie całego obiektu. Zaletą tego rozwiązania jest szeroki wybór jednostek wewnętrznych – od urządzeń naściennych, kasetonowych po wysokowydajnościowe jednostki kanałowe. Do jednostki montowanej na zewnątrz można podłączyć nawet do 80 jednostek wewnętrznych. Dla projektantów instalacji oznacza to ogromną wygodę, a zarazem otwiera szereg nowych możliwości. Sama instalacja może mieć długość nawet 1000 m, a różnica wysokości między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną może sięgać 90 metrów. Do tego dochodzą jeszcze takie udogodnienia, jak kompaktowość urządzeń, szeroki zakres temperatur pracy oraz wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza.

 

 

 

Najbliższe lata przyniosą nam rewolucję techniczną związaną ze zmianą technologii na czynniki ekologiczne o niższym GWP. Czy TOSOT może już coś tu zaproponować, ewentualnie jakie są plany tej marki w inwestycjach długofalowych?

 


SL: Wprowadzanie do sprzedaży systemów nowej generacji, które będą jeszcze bardziej wydajne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska, to dziś wyzwanie dla wszystkich liczących się w branży producentów systemów klimatyzacyjnych. Grupa Gree Electric Appliances pracuje nad opracowaniem i wdrożeniem efektywnych rozwiązań hybrydowych. Ich dostępność, jest więc kwestią czasu, ale w tej chwili żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

 

 

 

TOSOT posiada także rozwiązania dla klientów indywidualnych?

 

SL: Tak. Naszym sztandarowym rozwiązaniem domowym w kategorii systemów VRF jest TMV Home – energooszczędny, kompleksowy i prosty w obsłudze. Jednostka pozwala zaopatrzyć dom czy mieszkanie jednocześnie w klimatyzację, ogrzewanie (np. podłogowe) i ciepłą wodę użytkową. System jest kompletnym rozwiązaniem dla małych obiektów i może być alternatywą dla kotłów. Jego dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia paneli solarnych.

W tym roku planujemy też wprowadzić na polski rynek nową  serię pomp ciepła, które również łączą w sobie trzy tryby – chłodzenia, grzania ciepłej wody i ogrzewania pomieszczeń. Ten segment produktów cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów indywidualnych nie tylko ze względu na efektywność i oszczędności, ale również ekologię. Wśród oferty marki TOSOT dla domu znajdują się też klimatyzatory przenośne i oczyszczacze powietrza.

 

 

Choć polski rynek cały czas się rozwija, to jednak panuje na nim dość duża konkurencja. Jak zamierzają Państwo zbudować swoją pozycję w tych nie najłatwiejszych warunkach?


SL: Mamy świadomość, że rynek chłodnictwa i klimatyzacji w Polsce jest nasycony. Działają na nim wszyscy wiodący producenci, a konkurencja jest niezwykle trudna. Niemniej jednak wychodzimy z założenia, że wciąż jest na nim sporo przestrzeni dla rozwoju takich firm, jak nasza. Jesteśmy wiarygodni, nasze doświadczenie poparte jest wieloma realizacjami na całym świecie, a zespół ekspertów zapewnia wsparcie na każdym etapie realizacji. Mamy też tę przewagę, że możemy zaproponować niezawodne i sprawdzone rozwiązania klimatyzacyjne w optymalnej relacji ceny do jakości. Wierzymy, że tę wartość docenią nasi klienci – specjaliści z branży, projektanci, instalatorzy, architekci, a także tzw. Kowalski. Jesteśmy pewni jakości swoich produktów i chcemy, by TOSOT również w Polsce był kojarzony z nowoczesną, zaawansowaną technologią i mądrym, racjonalnym wyborem. Za budowanie świadomości naszej marki na rynku są również odpowiedzialni nasi handlowcy – stawiamy na jakościowe relacje i aktywną sprzedaż.

 

 


Co może przekonać inwestora do Państwa rozwiązań – technologia, cena?

 

SL: Technologia, cena i doświadczenie. Cały czas wdrażamy innowacyjne rozwiązania, a wiarygodność budujemy nie tylko na technologii, ale też doświadczeniu. Naszym atutem jest też optymalna relacja ceny do jakości produktów. Jesteśmy wyznawcami zasady racjonalnego wyboru – możemy zaproponować sprawdzone i niezawodne systemy klimatyzacji domowej i komercyjnej w rozsądnej cenie, co pozwala na optymalizację kosztów inwestycyjnych.

 

 

Ważnym aspektem przy realizacji inwestycji jest logistyka, a więc dostępność urządzeń oraz gwarancja wraz ze sprawnym serwisem i częściami zamiennymi. Jak wygląda ta kwestia w Państwa ofercie?

 

SL:  Nasze urządzenia są dostępne w magazynach zlokalizowanych w Mysłowicach i Krakowie. Cały sprzęt marki TOSOT jest standardowo objęty pięcioletnią gwarancją i serwisem, a w ramach opieki gwarancyjnej oferujemy pełne wsparcie techniczne.

Jesteśmy też na etapie budowy sieci wyspecjalizowanych, autoryzowanych serwisantów na terenie kraju.

 

 

Mimo, że za Państwem dopiero kilka miesięcy działalności, w swoim dorobku mają już Państwo pierwsze realizacje referencyjne?

 


SL: Tak się składa, że końcówka 2017 roku zapisała się dla nas bardzo pomyślnie. Nasze systemy TMV już działają w 5 klubach fitness należących do sieci Smart Gym – w Opolu, Sosnowcu, Gliwicach i Katowicach. Na koncie mamy też już pierwsze realizacje na mniejszych systemach, jak TMV Slim – m.in. Miasto Ogrodów w Katowicach, prywatna rezydencja w Warszawie czy hotel Apart w Krakowie. Z kolei klimatyzatory typu TMV Mini pracują w budynkach należących do Urzędu Miasta w Rybniku i domach prywatnych: jedno i wielorodzinnych. W ślad za pierwszymi realizacjami TOSOT w Polsce idą też kolejne zlecenia, co nas bardzo cieszy i pozwala snuć dobre prognozy na przyszłość.

 


Dziękuję za rozmowę i życzę rozwoju biznesu oraz kolejnych udanych realizacji.
SL: Bardzo dziękuję i zapraszam do kontaktu z naszą firmą.

 

2018 02 tosot grafika

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.