Reklama
 
 
 
 
Systemy klimatyzacyjne VRF ARV 6 marki AUX – innowacyjne rozwiązania do dużych obiektów komercyjnych
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 31.08.2020

 

 

Firma WIENKRA już od ponad 30 lat wspiera wykonawców instalacji klimatyzacyjnych w rozwoju ich działalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży HVAC oferuje indywidualnie dopasowane, nowoczesne rozwiązania dla każdego ze swoich partnerów. Odpowiedzią na potrzeby klientów było wprowadzenie do portfolio systemów klimatyzacji marki AUX.

 

 

2020 05 50 1

 

Pierwsze urządzenia marki AUX, spełniające najwyższe standardy współczesnego europejskiego rynku, zostały dostarczone w 2019 roku i od razu zdobyły uznanie instalatorów oraz użytkowników. Nie bez przyczyny, dostępne w konkurencyjnych cenach, jednostki tej marki wyróżniają się szerokim wyborem funkcji w standardowym wyposażeniu i wysokiej jakości wzornictwem, które w 2019 roku zostało wyróżnione prestiżową nagrodą iF Design Award.

 

Oferta urządzeń marki AUX obejmuje systemy mieszkaniowe i komercyjne typu split oraz układy multi split. Obserwując rosnące zainteresowanie klimatyzatorami z serii RAC/CAC, kolejnym działaniem jest rozszerzenie asortymentu marki o rozwiązania do dużych obiektów komercyjnych – systemy VRF serii ARV 6. Systemy ARV 6 marki AUX cechują przede wszystkim bardzo dobre parametry techniczne, szeroki zakres wydajności dostępnych urządzeń oraz wysoka jakość wykonania, za którą stoją markowe podzespoły. Wszystkie te wartości w połączeniu z konkurencyjnymi cenami i dostępnością magazynową czynią ofertę AUX jedną z najbardziej atrakcyjnych wśród systemów VRF dostępnych na rynku. Obecnie urządzenia systemu ARV 6 są już dostępne w magazynie WIENKRA.

 

W trosce o środowisko naturalne oraz najwyższe standardy techniczne, systemy klimatyzacji VRF AUX zostały objęte certyfikatem EUROVENT, który potwierdza zgodność parametrów urządzeń i przedstawianych danych technicznych, najwyższych wymagań sprawności oraz skuteczności działania w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Jako wyłączny importer i dystrybutor marki AUX w Polsce, WIENKRA oferuje wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji – począwszy od projektu, przez dobór odpowiednich jednostek, dostarczenie urządzeń, poprawnej instalacji i uruchomienia systemu, aż po wsparcie serwisowe w kolejnych latach użytkowania.

 

 


Jednostki zewnętrzne VRF ARV 6

 

Niewątpliwym atutem systemu ARV 6 jest szeroki zakres wydajności dostępnych jednostek zewnętrznych. Agregaty serii Mini o wydajności już od 12 kW pozwalają na precyzyjne dopasowanie systemu do małych obiektów. W dużych budynkach sprawdzą się jednostki serii Modular o wydajnościach do 61 kW, które można połączyć w układ o maksymalnej całkowitej wydajności 246 kW. Tak szerokie możliwości instalacyjne pozwalają na dopasowanie idealnego rozwiązania do potrzeb każdej inwestycji. Dzięki zastosowaniu wyłącznie wysokowydajnych sprężarek inwerterowych DC z udoskonaloną technologią wtrysku pary, wszystkie urządzenia serii ARV 6 osiągają najwyższe w swojej klasie współczynniki efektywności energetycznej dla pracy w trybie chłodzenia i ogrzewania. Jednostki charakteryzują się bardzo dobrymi współczynnikami EER oraz COP. Sprężarka inwerterowa DC wykorzystuje technologię sterowania sinusoidalnego 180°, która zapewnia płynną pracę silnika i znaczący wzrost wydajności w porównaniu z tradycyjną technologią, a także wpływa na niższy poziom emitowanego hałasu.

 

 

2020 05 52 1

Jednostki zewnętrzne VRF z serii ARV 6 Modular

 

Rewolucyjna technologia zmiennej efektywności energetycznej VER, którą wykorzystują jednostki zewnętrzne ARV 6, pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy o odmiennej temperaturze czynnika chłodniczego, a przez to umożliwia elastyczne dostosowanie wydajności pracy systemu i jego efektywności energetycznej do aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie lub ogrzewanie, a więc kontrolę nad kosztami eksploatacji. System ARV 6 Modular pozwala na zastosowanie instalacji o maksymalnej długości aż 1000 metrów. Maksymalna różnica wysokości między agregatem a jednostką wewnętrzną może wynosić aż 110 metrów, a pomiędzy jednostkami wewnętrznymi – 30 metrów. Zaletą systemu ARV 6 jest także szeroki zakres temperatur zewnętrznych, w których mogą pracować jednostki zewnętrzne. Warunki klimatyczne zmieniają się nieustannie, a zakres pracy jednostek serii Modular w przedziale od -15 do 52°C w trybie chłodzenia i od -25 do 24°C w trybie grzania daje gwarancję stabilnego i niezawodnego działania układu bez względu na aktualne warunki pogodowe.

 

2020 05 52 2

Jednostki zewnętrzne VRF z serii ARV Mini

 


Jednostki wewnętrzne VRF ARV 6

 

W ramach systemu ARV 6 dostępnych jest 6 typów jednostek wewnętrznych – jednostki naścienne, przypodłogowo – sufitowe, kanałowe SLIM, kanałowe średniego sprężu, kanałowe wysokiego sprężu i kasety 4-drogowe. Tak szeroki wybór umożliwia dopasowanie odpowiedniego rozwiązania pozwalającego na realizację każdej, nawet najbardziej nietypowej instalacji, co z pewnością docenią wymagający inwestorzy.

 

Największą popularnością wśród jednostek wewnętrznych cieszą się jednostki ścienne, które dzięki kompaktowym wymiarom i uniwersalnemu, nowoczesnemu wzornictwu dobrze sprawdzają się we wnętrzach o zróżnicowanej stylistyce i funkcji. Możliwość podłączenia odpływu skroplin z obu stron urządzenia znacznie ułatwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia. Powierzchnia wymienników ciepła w jednostce wewnętrznej została pokryta unikatową powłoką, która skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wpływa na zwiększenie wydajności grzewczej urządzeń. Jest też bardziej odporna na utlenianie i korozję. Czujniki nadzorujące pracę klimatyzatora w precyzyjny sposób ustalają optymalny model pracy w celu zwiększenia komfortu osób przebywających w pomieszczeniu. Jednostki ścienne są dostępne w wydajnościach chłodniczych od 2,2 do 7,1 kW.

 

Jednostki kasetonowe wyróżniają się kompaktową konstrukcją – wysokość 25 cm pozwala na montaż w niskich przestrzeniach międzysufitowych. W obudowie jednostki znajduje się fabrycznie wycięty otwór na wlot świeżego powietrza, dzięki czemu urządzenie może dostarczać do pomieszczenia świeże powietrze z zewnątrz. Pobór świeżego powietrza zewnętrznego podnosi jego jakość wewnątrz budynku, zapewniając zdrowie i komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Zoptymalizowana skrzynka elektryczna oferuje łatwy dostęp serwisowy i wysoką ognioodporność. Jednostka kasetonowa została standardowo wyposażona w pompkę skroplin, dzięki której możliwe jest odprowadzenie kondensatu wody na wysokość aż do 120 cm powyżej poziomu tacy skroplin. Dostępne są kasety 4-drogowe o wydajnościach od 2,8 do 14 kW. W ofercie systemu ARV 6 znajdują się także jednostki kasetonowe 1- i 2-drogowe. Konstrukcja jednostek kanałowych pozwala na dwa sposoby montażu kanału wlotowego powietrza, dając dużą swobodę w projektowaniu instalacji. Standardowo wlot powietrza zlokalizowany jest z tyłu jednostki. Jeśli aranżacja pomieszczenia tego wymaga, powietrze może być także pobierane przez dolny otwór wlotowy. Orurowanie odprowadzające skropliny można podłączyć zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki, co umożliwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia. Dodatkowo, jednostki kanałowe typu SLIM, dzięki wyjątkowo płaskiej konstrukcji – tylko 185 mm wysokości – doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią instalacyjną. Modele SLIM są dostępne w wydajnościach 2,2-7,1 kW, jednostki średniego sprężu od 4,5 do 15 kW, a jednostki wysokiego sprężu od 11,2 aż do 56 kW.

 

Jednostki przypodłogowo – sufitowe nie wymagają zabudowy, dzięki temu dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach bez podwieszanego sufitu. W zależności od układu pomieszczenia, wymagań projektu wnętrz i potrzeb użytkowników, jednostkę można zainstalować na podłodze bezpośrednio przy ścianie lub podwiesić pod sufitem. Wyjątkowo mała głębokość jednostki – tylko 205 mm – umożliwia instalację nawet w ograniczonej przestrzeni. Ruchome pionowe i poziome żaluzje pozwalają na precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza, a 3-stopniowa regulacja prędkości wentylatora daje możliwość dostosowania natężenia nawiewu do wysokości pomieszczenia. Jednostki zostały wyposażone w innowacyjny wentylator wirowy, który zapewnia większą objętość nawiewanego powietrza, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Dostępne modele o wydajnościach chłodniczych od 4,5 do 14 kW.

 

 


Systemy sterowania

 

System VRF ARV 6 daje możliwość wyposażenia układu klimatyzacji w wiele zaawansowanych sterowników oraz system centralnego sterowania. Sterownik centralny CC-02 z nowoczesnym ekranem dotykowym i intuicyjnym interfejsem pozwala na sterowanie nawet 256 jednostkami wewnętrznymi, monitorowanie statusu ich pracy oraz programowanie tygodniowe. Jednostki wewnętrzne systemu ARV 6 można wyposażyć w moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych z systemem Android i IOS. Aplikacja mobilna pozwala na ustawienie trybu pracy, temperatury, położenia żaluzji nawiewu oraz programowanie czasowe. Wszystkie jednostki mają także możliwość podłączenia do systemu zarządzania budynkiem – BMS, dzięki zastosowaniu dodatkowych bramek Modbus i BACnet, co pozwala na pełną kontrolę nad całym układem VRF. Bramka Modbus pozwala na obsługę jednego systemu z maksymalną liczbą 64 jednostek wewnętrznych. Bramka BACnet może obsłużyć maksymalnie 4 systemy i do 64 jednostek wewnętrznych w jednym systemie.

 

Więcej informacji na stronie www.wienkra.pl

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.