Systemy klimatyzacji VRF od Bosch - Bosch Termotechnika rozpoczyna sprzedaż systemów VRF PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 04.08.2016

 

Bosch rozpoczyna sprzedaż systemów klimatyzacji VRF na polskim rynku i oferuje kompleksowe rozwiązania w oparciu o cztery serie nowoczesnych urządzeń. Dostępne są trzy wersje systemów dwururowych, w tym wersja Mini VRF, oraz system z odzyskiem ciepła. Bosch oferuje także szerokie spektrum jednostek wewnętrznych: do wyboru jest 14 typów urządzeń.

 

Bosch poszerza swoją ofertę dla obiektów komercyjnych, biurowych i mieszkalnych o systemy klimatyzacji VRF.

- Wejście na rynek klimatyzacji w Polsce rozpoczęliśmy od sprzedaży pomp ciepła WLHP. Wyposażyliśmy w nie między innymi kilka galerii handlowych, na przykład Galerię Katowicką. Teraz rozszerzamy ofertę o kompleksowe rozwiązania klimatyzacyjne. W skład naszych systemów wchodzą wysokiej jakości agregaty VRF, wykorzystujące opatentowane rozwiązania, oraz szerokie spektrum łatwych do instalacji jednostek wewnętrznych – mówi Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika.Wprowadzając na rynek systemy klimatyzacji VRF, Bosch uzupełnia swoje portfolio o rozwiązania dla nowych inwestycji i budynków modernizowanych.

- Zapraszamy do współpracy projektantów klimatyzacji i firmy instalacyjne. Dla każdego budynku jesteśmy w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązania obejmujące m.in. systemy klimatyzacji i ogrzewania oraz systemy zabezpieczeń. To znacząco ułatwia pracę zarówno projektantom jak i wykonawcom. Oprócz urządzeń oferujemy także wsparcie projektowe i gwarantujemy wysoką jakość serwisu Bosch – podkreśla Krzysztof Ciemięga.

 

Trzy systemy chłodząco-grzejące i system z odzyskiem ciepła

Pierwszym typem urządzeń VRF Bosch jest seria DCI, oferująca ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń. Zespoły agregatów w zakresach mocy od 8 do 72 HP pozwalają na podłączenie do 64 jednostek wewnętrznych. System wykorzystuje sprężarkę inwerterową, a w modelach z dwoma sprężarkami – dodatkowo sprężarkę typu scroll. W trybie chłodzenia, urządzenie może pracować przy temperaturze od -5 st. C do 48 st. C, a w trybie grzewczym od -20 st. C do 24 st. C.

 

20160803 Bosh TT04b-3.16

 

SDCI to drugi typ systemów oferowany przez Bosch. Oparty jest na technologii „All Inverter”, co oznacza, że wykorzystywane są w nim wyłącznie sprężarki inwerterowe. Ponadto wentylatory jednostek zewnętrznych wyposażono w energooszczędne silniki prądu stałego DC.

 

Trzeci typ - seria MDCI to VRF w wersji mini z agregatami bocznego wyrzutu powietrza. Obejmuje jednostki zewnętrzne o mocy od 8 do 26 kW. System oferuje tryb grzania lub chłodzenia. W trybie chłodzenia zakres jego pracy to: -15 do 43 st. C, w trybie grzania: -15 do 27 st. C.

 

20160803 Bosh TT04a-3.16

 

Bosch oferuje także 3-rurowe układy VRF z odzyskiem ciepła. System RDCI umożliwia jednoczesne grzanie i chłodzenie w obrębie jednego układu chłodniczego. Obejmuje zespoły agregatów o mocy od 8 do 64 HP. Do współpracy z nim przygotowano moduł S-Box, który pozwala na zmianę trybu pracy jednostek wewnętrznych oraz odzysk ciepła.

 

 

Bogata oferta jednostek wewnętrznych

W ramach powyższych systemów VRF Bosch oferuje 14 typów jednostek wewnętrznych. Dostępne są jedno-, dwu- i czterokierunkowe jednostki kasetonowe, kanałowe (o mocy od 1,5 do 56 kW), a także urządzenia ścienne i przysufitowe. Systemy klimatyzacji VRF Bosch mogą współpracować z automatyką budynku. Przygotowane moduły pozwalają na komunikację w standardach BacNet, Modbus, Lonworks.

 

Źródło: www.bosch.pl

 

 

 

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.