Condo hotel - pionierska inwestycja zeroenergetyczna w Kluszkowcach: wspólny projekt Wawel Service i Viessmann PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Data dodania: 30.10.2023

Wawel Service, deweloper znany z energooszczędnych inwestycji mieszkaniowych i firma Viessmann, światowy lider w dziedzinie rozwiązań grzewczych, ogłaszają wspólną inwestycję.  Zeroenergetyczny condo hotel ze strefą spa oraz osiedle domów jednorodzinnych w Kluszkowcach to pionierski projekt, który łączy luksusowy wypoczynek z innowacyjnym podejściem do zrównoważonej energetyki. Premiera inwestycji odbędzie się podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie.


20231030 Viessmann inwestycja Kluszkowce wizualizacja 4

 

Inwestycja condo w 100% zasilana energią odnawialną
Kluszkowce to malownicza wieś położona nad Jeziorem Czorsztyńskim. Idealne miejsce zarówno dla turystów na weekendowe wycieczki, jak i na zamieszkanie – miłośnicy przyrody, pieszych wędrówek i sportów zimowych będą w pełni usatysfakcjonowani. Już wkrótce doczekają się również obiektu najwyższej klasy. Już w przyszłym roku rozpocznie się tu budowa ekskluzywnej inwestycji – pionierskiego, zeroenergetycznego condo hotelu oraz osiedla domów jednorodzinnych.  W ofercie znajdzie się sześć budynków pensjonatowych z ekskluzywną strefą spa & wellness z basenami, saunarium i gabinetami odnowy biologicznej oraz czternaście domów indywidualnych.


Za realizację inwestycji odpowiada uznany deweloper, działający głównie na południu Polski, ale specjalizujący się również w górskich inwestycjach z segmentu premium – spółka Wawel Service. O innowacyjności powstającego obiektu świadczy nie tylko jego unikatowa architektura, niezwykle korzystne położenie, ale przede wszystkim jego całkowita niezależność energetyczna. Inwestycja w Kluszkowcach zostanie w pełni zasilana energią odnawialną. To oznacza, że budynek condo hotelu oraz osiedle domków jednorodzinnych będą energetycznie samowystarczalne.

 

Projekt samowystarczalny energetycznie – partnerstwo Wawel Service z Viessmann i Zew Niedzica


Partnerem technologicznym projektu jest firma Viessmann, światowy lider energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Urządzenia, które zostaną zainstalowane w obiekcie to między innymi: wydajne technologie pomp ciepła w każdym z budynków condo hotelu oraz gruntowe pompy ciepła Viessmann Vitocal 300-G w budynkach pensjonatowych. W systemie przewidziano instalację kolektorów słonecznych stanowiących zadaszenie parkingów naziemnych. Zostaną one również wykorzystane do wspomagania ogrzewania basenów oraz c.o. Za ogrzewanie oraz chłodzenie budynków rekreacyjnych odpowiadać będzie Viessmann Invisible, czyli innowacyjny kompaktowy system ogrzewania i wentylacji, umożliwiający swobodną aranżację pomieszczeń. W skład Viessmann Invisible wchodzą powietrzna pompa ciepła, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornik wody użytkowej oraz kompletny osprzęt.

 

20231030 Viessmann inwestycja Kluszkowce wizualizacja 1

 


Możliwość skorzystania z sąsiedztwa Elektrowni Wodnej w Niedzicy i zeroenergetyczne rozwiązania stosowane w projekcie umożliwią osiągnięcie samowystarczalności energetycznej. To oznacza, że budynek i osiedle będą produkować wystarczającą ilość energii odnawialnej, aby zaspokoić własne potrzeby i uniezależnić się od operatorów energii. - Inwestycja w Kluszkowcach to przykład, jak zaawansowane technologie grzewcze mogą wpływać na przyszłość budownictwa. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem projektu, który pokazuje nowe możliwości w sektorze nieruchomości i stawia wysoko poprzeczkę dla tego typu inwestycji – mówi Sebastian Walerysiak, Prezes Zarządu Viessmann Sp. z o.o.


Doświadczenie Wawel Service w dziedzinie energooszczędnych projektów mieszkaniowych
Inwestycja w Kluszkowcach będzie kolejnym projektem Wawel Service, wpisującym się w nurt zrównoważonego budownictwa. Spółka, już kilka lat temu, jako pierwszy deweloper w Polsce, zaproponowała swoim klientom energooszczędne mieszkania z dopłatą do kredytu hipotecznego w ramach programu NF15 i NF40 NFOŚiGW z wysokimi do uzyskania klasami oszczędności energii. Inwestycja przy ul. Borkowskiej w Krakowie została wyposażona w m.in. wysokosprawną kotłownię gazową kondensacyjną, a inwestycja Wężyka 10 była pierwszym w Polsce budynkiem wielorodzinnym wykorzystującym energię słoneczną.


- To nie tylko projekt budowlany, to nasza wizja przyszłości. Doświadczenie zdobyte przez lata pozwala nam wypracować sprawdzone rozwiązania, a współpraca z Viessmann wykorzystać nowe, innowacyjne technologie. Inwestycja w Kluszkowcach w 100% zasilana energią odnawialną to pionierski krok w branży nieruchomości - mówi Monika Mazur, Prezes Wawel Service. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada uznane Biuro Architektoniczne Karpiel i Steindel. Pracownia ma na swoim koncie wiele nagród i kilkadziesiąt realizacji domów, pensjonatów i hoteli na terenie Zakopanego i całego Podhala. Projekty biura charakteryzują się nowoczesnością i wrażliwością̨ na kontekst miejsca.

 

20231030 Viessmann inwestycja Kluszkowce wizualizacja 3

 


Premiera inwestycji została zaplanowana podczas X Kongresu Przedsiębiorczości. Impreza odbędzie się w dniach 13 - 14 listopada 2023 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. O szczegółach projektu opowiedzą Łukasz Sajewicz, Dyrektor ds. Klientów Strategicznych Viessmann, ekspert Fundacji Świadomi Klimatu oraz Bartosz Krawczak, Pełnomocnik Zarządu Wawel Service oraz Marcin Steindel - architekt z Biura Architektonicznego Karpiel i Steindel. Instrumenty finansowe wspierające inwestycje zeroenergetyczne przedstawi Tycjan Bielecki, Dyrektor Zarządzający obszarem ESG i Ekosystemów Rozwiązań dla Domu w Santander Bank Polska S.A.

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.