Akceleratory sztucznej inteligencji Intel Gaudi3 z infrastrukturą chłodzoną cieczą od Vertiv |
Data dodania: 29.12.2023 |
Akceleratory sztucznej inteligencji nowej generacji firmy Intel będą instalowane w centrach danych ze stworzoną przez Vertiv infrastrukturą chłodzenia cieczą, aby pomóc przedsiębiorstwom przyspieszyć wdrażanie mechanizmów sztucznej inteligencji, a jednocześnie osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, przedstawił szczegóły dotyczące współpracy z firmą Intel, branżowym liderem w dziedzinie tworzenia technologii zmieniających świat. W jej ramach Vertiv będzie dostarczał rozwiązania chłodzenia cieczą do infrastruktury obsługującej rewolucyjny nowy akcelerator sztucznej inteligencji Intel Gaudi3, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok. Aplikacje korzystające z mechanizmów sztucznej inteligencji oraz wysokowydajne komputery emitują coraz większe ilości ciepła, co skłania przedsiębiorstwa do sięgania po rozwiązania chłodzenia cieczą, aby uzyskać bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska opcje zarządzania warunkami klimatycznymi.
Akcelerator sztucznej inteligencji Intel Gaudi3 będzie instalowany zarówno w serwerach chłodzonych cieczą, jak i powietrzem, wspieranych przez stworzoną przez Vertiv infrastrukturę chłodzenia dwufazowego z pompą. Rozwiązanie to zostało przetestowane z akceleratorami do mocy obciążenia cieplnego wynoszącej 160 kW, przy użyciu wody o temperaturze od 17°C do 45°C. Rozwiązanie chłodzone powietrzem zostało przetestowane z akceleratorami o mocy do 40 kW, co oznacza, że można je wdrażać w centrach danych z ciepłym powietrzem otoczenia, o maksymalnej temperaturze do 35°C.
To średniociśnieniowe rozwiązanie chłodzenia bezpośredniego, korzystające z czynnika chłodniczego, pomoże klientom wdrożyć mechanizmy ponownego wykorzystania ciepła, chłodzenia ciepłej wody, chłodzenia wolnym powietrzem, a także zwiększyć współczynniki efektywności zużycia energii (PUE) i efektywności zużycia wody (WUE) oraz zmniejszyć całkowity koszt użytkowania infrastruktury (TCO).
– Akcelerator sztucznej inteligencji Intel Gaudi3 stanowi idealne rozwiązanie umożliwiające współpracę firm Vertiv i Intel – powiedział John Niemann, starszy wiceprezes, odpowiedzialny w Vertiv za linię biznesową produktów do zarządzania warunkami klimatycznymi. – Nadal rozszerzamy szerokie portfolio rozwiązań chłodzenia cieczą, dzięki czemu jesteśmy w stanie wspierać liderów sztucznej inteligencji nowej generacji, takich jak Intel. Vertiv pomaga klientom szybko i niezawodnie przyspieszyć wdrażanie mechanizmów sztucznej inteligencji, jednocześnie wspierając ich w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.
– Obliczenia związane ze sztuczną inteligencją przyczyniają się do zwrócenia uwagi na takie aspekty jak wydajność energetyczna, koszty i efektywność, które stanowią główne obawy współczesnych przedsiębiorstw – powiedział dr Devdatta Kulkarni, główny inżynier firmy Intel oraz inżynier prowadzący w zakresie warunków klimatycznych w projekcie realizowanym we współpracy z Vertiv. – Aby obsłużyć zwiększającą się moc cieplną oraz strumień ciepła generowanego przez akceleratory nowej generacji, Intel nawiązał współpracę z Vertiv i innymi partnerami ekosystemowymi, co umożliwiło stworzenie innowacyjnego rozwiązania chłodzącego, które będzie miało kluczowe znaczenie dla pomocy klientom w osiągnięciu krytycznych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Więcej informacji na temat technologii chłodzenia cieczą Vertiv dostępnych jest na stronie www.Vertiv.com. Więcej informacji na temat akceleratora Intel Gaudi3 można znaleźć na stronie www.Habana.ai.
|
PODOBNE ARTYKUŁY:
POLECAMY WYDANIA SPECJALNE
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2024
-
Pompy ciepła 2023-2024
-
Pompy ciepła 2021-2022
-
Pompy ciepła 2022-2023
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023
-
Pompy ciepła 2020-2021
-
Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020
-
Pompy ciepła 2019-2020