Vertiv inwestuje w rozwój systemów chłodzenia wodą lodową PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Data dodania: 20.11.2023

Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, udostępnił zmodernizowaną salę testową w swojej fabryce rozwiązań w pobliżu włoskiej miejscowości Tognana. Jest to znacząca inwestycja, dzięki której zwiększone zostały możliwości testowe i produkcyjne obiektu w ramach jego istniejącej przestrzeni oraz zademonstrowano nieustanne zaangażowanie Vertiv w rozwój systemów chłodzenia wodą lodową i popularyzację wykorzystania cieczy do tego celu. Firma przedstawiła również swoje zrozumienie wobec rosnących wymagań operatorów centrów danych, w tym związanych z obliczeniami o wysokiej wydajności, sztuczną inteligencją (AI) i generatywną sztuczną inteligencją (GenAI).

 

 

 

Zmodernizowana sala testowa pozwoli Vertiv na prowadzenie standardowych i dostosowanych do potrzeb klientów testów sprzętu, obejmujących wszystkie oferowane rozwiązania chłodzące – wykorzystujące do tego celu zarówno powietrze, jak i wodę, równoważące obciążenie termiczne większe niż 2 MW przy temperaturze powietrza w komorze do 55°C. Co więcej, Vertiv będzie również w stanie testować jednostki wyposażone w czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (global warming potential, GWP).

 

20231120 Vertiv Thermal Management

 

Modernizacja ta pojawia się w krytycznym momencie dla branży centrów danych. Operatorzy szybko rozwijają się, aby sprostać rosnącym potrzebom w zakresie przepustowości, jednocześnie starając się zminimalizować swój wpływ na środowisko. Ponad stu europejskich operatorów centrów danych i stowarzyszeń branżowych podpisało „Pakt na rzecz Neutralności Klimatycznej Centrów Danych”, zobowiązując się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku. Systemy chłodzenia wodą lodową odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu tego celu. Wykorzystują czynniki chłodnicze o niskim poziomie GWP, które umożliwiają operatorom zwiększenie pojemności centrów danych przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu pośredniej i bezpośredniej emisji CO2, co przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego centrum danych.

 

Rozwiązania chłodzenia wodą lodową, zapewniają oszczędność zasobów i są ważne dla zrównoważonego rozwoju branży centrów danych. Musimy więc nadal koncentrować się na tym, jak możemy je rozwijać i ulepszać, mając na względzie zarówno operatorów, jak też środowisko – powiedział Karsten Winther, prezes EMEA w Vertiv. – Jesteśmy dumni z wyjątkowej pracy, jaką wykonaliśmy dla rzecz naszych klientów. Na przykład, współpracowaliśmy z dostawcą usług kolokacyjnych Green Mountain, aby wdrożyć wysokowydajne systemy chłodzenia wodą lodową o mocy 5 MW. Zwiększenie możliwości testowania i produkcji w naszej fabryce rozwiązań klimatyzacyjnych pozwoli nam kontynuować wprowadzanie innowacji w tej dziedzinie i dostarczać jeszcze większą wartość dla branży oraz klientów.

 

W grudniu wprowadzimy na rynek EMEA nowy wysokowydajny agregat chłodniczy Vertiv Liebert AFC o mocy do 2200 kW, z inwerterem śrubowym i czynnikiem chłodniczym o niskim poziomie GWP. Nasze nowe pomieszczenie testowe umożliwi prowadzenie badań nad jednostkami o większej wydajności – powiedział Roberto Felisi, starszy dyrektor ds. globalnej oferty rozwiązań klimatyzacji oraz lider biznesowy na region EMEA w firmie Vertiv. – Nadal badamy możliwości dalszego inwestowania w nasze możliwości, abyśmy byli gotowi na przewidywany wzrost popytu na systemy klimatyzujące, a w szczególności rozwiązania do chłodzenia cieczą.

 

W celu uczczenia nowej inwestycji, firma Vertiv zaprosiła rodziny pracowników na specjalną wizytę w obiekcie, w tym w centrum obsługi klientów zainteresowanych rozwiązaniami klimatyzującymi. Dzień otwarty obejmował działania zaprojektowane specjalnie z myślą o zaangażowaniu dzieci i młodzieży, którym dostarczono wiedzę na temat centrów danych oraz znaczenia zarządzania panującymi w nich warunkami środowiskowymi. Najważniejszymi atrakcjami były wycieczki z przewodnikiem po liniach produkcyjnych i głównych laboratoriach, a także możliwość odwiedzenia centrum danych Vertiv, co pozwoliło przyjrzeć się urządzeniom podczas pracy. W zależności od wieku, młodzi goście mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących termodynamiki oraz zgłębić takie tematy, jak wytwarzanie zimna oraz zachowanie gorących i zimnych cząstek powietrza. Mieli również okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi aplikacjami rozszerzonej rzeczywistości, takimi jak Vertiv XR, za pomocą których poruszali się po wirtualnym centrum danych.

 

Wydarzenie to stanowiło wyjątkową okazję do zademonstrowania dzieciom i młodzieży dogłębnej, specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi wykorzystywanych przez ich rodziców w rozwoju, projektowaniu i budowie wyposażenia infrastruktury centrum danych. Podkreśliło jednocześnie korzyści z zaangażowania się w studiowanie nauk ścisłych, które przekłada się na bardziej zróżnicowaną i integracyjną rzeczywistość w przyszłości.

 

Więcej informacji na temat centrum obsługi klientów zainteresowanych rozwiązaniami klimatyzującymi Vertiv można znaleźć na stronie www.Vertiv.com

 

PODOBNE ARTYKUŁY:

POLECAMY WYDANIA SPECJALNE

  • Pompy ciepła 2023-2024

  • Pompy ciepła 2021-2022

  • Pompy ciepła 2022-2023

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2022

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2023

  • Pompy ciepła 2020-2021

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2020

  • Pompy ciepła 2019-2020

  • Katalog klimatyzatorów typu SPLIT. Edycja 2019

Katalog firm chłodnictwo, klimatyzacja, wentylacja

CHŁODNICTWO: Agregaty (chillery) chłodzone powietrzem, Agregaty (chillery) chłodzone wodą, Agregaty absorpcyjne, Agregaty skraplające, Aparatura kontrolno-pomiarowa, Chłodnice, Chłodnictwo w transporcie, Chłodziwa i nośniki ciepła, Czynniki chłodnicze, Dry-coolery, Drzwi chłodnicze (okucia, akcesoria), Elementy rozprężające, Filtry - osuszacze czynnika chłodniczego, Komory chłodnicze i zamrażalnicze, Kontenery chłodnicze, Maszyny do produkcji lodu (płatkarki, kostkarki), Materiały termoizolacyjne, Meble chłodnicze i zamrażalnicze, Monobloki chłodnicze, Odolejacze, separtory, Oleje sprężarkowe, Płyty warstwowe, Pompy cyrkulacyjne, Silniki, Siłowniki, Sprężarki chłodnicze, Tunele mroźnicze (kriogeniczne), Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Urządzenia rozmrażające, Wieże chłodnicze, Wyłączniki i przekaźniki czasowe, Wymienniki ciepła (parowacze, skraplacze), Wymienniki płytowe, Zasobniki chłodu, Zawory, Zespoły spręzarkowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

KLIMATYZACJA i WENTYLACJA: Aparatura kontrolno-pomiarowa, Aparaty grzewczo-wentylacyjne, Centrale klimatyzacyjne monoblokowe, Centrale klimatyzacyjne rooftop, Centrale klimatyzacyjne sekcyjne, Chłodnice/nagrzewnice kanałowe, Czerpnie i wyrzutnie, Filtry powietrza, Kanały wentylacyjne, Klapy ppoż. (oddymiające, odcinające), Klimakonwektory, Klimatyzacja samochodowa, Klimatyzatory kompaktowe (przenośne, okienne), Klimatyzatory split, Klimatytory multi splity, Kolektory słoneczne, Kratki, nawiewniki, dysze, Kurtyny powietrzne, Materiały termoizolacyjne, Nasady kominowe, wywietrzniki, Nawilżacze (parowe, zraszające, ultradźwiękowe, komory zraszania), Oczyszczacze powietrza, Odciągi miejscowe, Okapy kuchenne, Osuszacze powietrza, Pompy ciepła, Pompy cyrkulacyjne, Przepustnice, Rekuperatory i regeneratory do odzysku ciepła, Siłowniki, Stropy, belki chłodząco-grzejące, Systemy Super Multi, Szafy klimatyzacji precyzyjnej, Tłumiki hałasu, Układy i aparatura regulacyjna, zabezpieczająca i nadzorująca, Wentylatory dachowe, Wentylatory oddymiające, przeciwwybuchowe, chemoodporne, Wentylatory osiowe, Wentylatory promieniowe, Wentylatory strumieniowe (oddymiające), Wymienniki gruntowe, Pozostałe akcesoria, Projektowanie, badania, doradztwo techniczne, certyfikacja.

MATERIAŁY, NARZĘDZIA, PRZYRZĄDY, AKCESORIA: Izolacje akustyczne, termiczne, Materiały i przyrządy lutownicze i spawalnicze, Materiały uszczelniające, Narzędzia, Rury, kształtki, akcesoria, Urzadzenia i środki czyszczące, Urządzenia do inspekcji i czyszczenia systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, Urządzenia do usuwania i napełniania instalacji chłodniczych; recyklingu czynników chłodniczych, Wibroizolacje, Zamocowania i tłumiki drgań.

INNE: Zrzeszenia i organizacje, Oprogramowanie komputerowe, Portale internetowe, Targi, wystawy, szkolenia.